zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Baza znižuje horúčku, cesnakové mlieko RÝCHLO lieči kašeľ a chren vytiahne hlien z pľúc: Takto vedeli naše babičky poraziť každú chorobu!

Zabudnite na drahé lieky z lekárne, toto sú najsilnejšie prírodné zbrane proti chorobám!

Toto sú najlepšie prírodné zbrane proti vírusom a chorobám.

Cesnak – bič na vírusy

 

 

Cesnak je silnejší a bezpečnejší, než niektoré antibiotiká, pretože neútočí na dobré baktérie v tele.

Udržuje váš systém čistejší a silnejší, a tak môže bojovať s infekciou. Laboratórne štúdie tiež zistili, že cesnak je skvelý ako anti-vírusový a anti-hubový liek.

Cesnak si v období zvýšeného výskytu chrípky a ďalších chorôb doprajte čo možno najčastejšie ako prevenciu i liek. Cesnak je prírodné antibiotikum a antivirotikum, posilňuje imunitu a pomáha bojovať proti virózam.

Jeden (asi 6 g) až dva strúčiky denne, tri až štyri počas chrípkového obdobia – to je odporúčaná dávka pre dospelého človeka, ktorú neradno prekračovať. Skvelý prínos v tejto dobe má aj obyčajná cesnaková polievka. Proti typickému cesnakovému aróma, ktoré nemusia byť každému príjemné, pomáha jesť cesnak zároveň s olejom, mliekom a medom alebo po jedle užiť kúsok petržlenovej vňate.

Cesnakové mlieko proti vírusom

 

 

Potrebujeme:

500 ml mlieka

10 strúčikov cesnaku (očistených a rozdrvených)

2 alebo 3 čajové lyžičky hnedého cukru

250 ml vody

Postup:

Dajte vodu a mlieko do hrnca. Pridajte cesnak a varte na miernom ohreve. Počkajte kým zmes nezačne vrieť. Neprestávajte miešať kým sa zmes nevyparí na polovicu. Odstavte a oslaďte cukrom. Takto pripravený nápoj je pripravený na servírovanie!

Cesnakový elixír na posilnenie imunity

 

 

Potrebujeme:

8 strúčikov cesnaku

4-5 cm koreňa zázvoru

5 l vody

2 bio citróny (chemicky neošetrené)

Postup:

Citrón umyte, ošúpte si zázvor a cesnak.

Zázvor aj cesnak nakrájajte na malé kúsky a citrón prekrojte na 4 kusy aj s kôrou. Všetky ingrediencie vymixujte v mixéri. Vodu nechajte zovrieť v hrnci a potom v nej rozmiešajte rozmixovanú zmes.

Nechajte vychladnúť a naplňte do sklenených pohárov. Tento elixír treba konzumovať každý deň najmenej 2 hodiny pred prvým jedlom.

Baza

 

 

Baza má mnohé zdraviu prospešné vlastnosti a môže pomôcť posilniť imunitný systém človeka a chrániť ho pred chorobami.

Podľa nového výskumu austrálskych vedcov má baza výrazné antivírusové vlastnosti a dokáže bojovať proti vírusu hneď, ako dôjde k infekcii.

Najčastejšie sa baza používa vo forme čajov a sirupov.

Cibuľa

Cibuľa má výrazné antibiotické a protivírusové účinky, rozpúšťa hlieny a čistí priedušky.

Ak vám čerstvá cibuľka na chlebe či k jedlu nechutí alebo si nemôžete dovoliť, aby z vás bolo cítiť, urobte si cibuľový čaj.

 

 

Potrebujeme:

2 cibule

Vodu

Voliteľné:

Škorica, zázvor, med,klinčeky, citrón – moja babička dávala aj trošku masla

Postup:

Dve olšúpané cibule pokrájame a dáme do kastrólika. Zalejeme 500 ml vody a privedieme k varu. Na miernom plameni varíme 10-15 minút. Potom scedíme, cibuľový vývar osladíme medom alebo cukrom. Keď deťom čaj nechutí, pridajte počas varenia nakrájané jabĺčko a škoricu. Tie prekryjú cibuľovú chuť.

Cibuľový sirup: cibuľu a citrón nakrájame na kolieska a naukladáme na seba, zalejeme 1 až 2 lyžicami medu (v prípade alergie použijeme hnedým cukrom), opäť zopakujeme vrstvenie. Necháme odpočívať na teplom mieste niekoľko hodín, kým prísady nepustia šťavu.

Ľubovník bodkovaný

Zatiaľ čo väčšina ľudí spája ľubovník bodkovaný s liečbou depresie, úzkosti a niektorých neurologických problémov, ako je neuralgia a ischias. No bolo tiež preukázané, že je účinný pri liečbe vírov – najmä chrípky a herpesu. Ľubovník bodkovaný lieči vnútorne pomocou čajov, tabliet a kapsúl a vhodný je aj na vonkajšie použitie – napríklad pri kožných problémoch.

Med

 

 

Med – Pomáha zmierňovať bolesť hrdla; Je bohatý na antioxidanty, enzýmy a minerály.

Má protiplesňové a protivírusové vlastnosti. Ničí baktérie a celkovo posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Známy je aj svojim využitím pri liečení kožných problémov, ako aj kozmetike. Med počas choroby pridávajte do čaju, alebo užívajte po lyžičkách či v kombinácií s inými prospešnými potravinami (napríklad cesnakom, cibuľou či zázvorom).

Kyslá kapusta

V surovom stave obsahuje dvakrát viac vitamínu C než citrón. Telu dodáva aj vitamín E, vitamíny skupiny B a K, železo, fosfor, flór, horčík aj draslík. Je známym probiotikom, dokonale prečistí telo od toxínov.

Skorocel

 

 

Sirup z neho uľahčuje vykašliavanie a lieči recepiračné problémy.

Čerstvé listy opláchneme a vložíme do zaváraninového pohára, zasypeme cukrom, dobre utlačíme a vrstvíme, kým nie je plný. Pohár umiestnime na dva mesiace na tmavé miesto.

Potom sirup precedíme, prelejeme do hrnca a necháme variť 2 minúty.

Ešte horúci nalejeme do pripravených fľiaš a skladujeme na tmavom mieste. Pri kašli podávame 1 polievkovú lyžicu niekoľkokrát denne.

Chren

 

Článok pokračuje na druhej strane

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie