Prestaňte kolu piť. Na TOTO je omnoho je lepšia!

Milujete obľúbený tmavý sladený nápoj? Prestaňte ho piť, ukážeme vám, na čo ho môžete využiť omnoho lepšie!

Milujete obľúbený tmavý sladený nápoj? Áno, chutí vynikajúco, avšak pre naše telo nie je ani trochu prospešná. Vysoký obsah cukru, sladidiel, farbív a konzervantov robí z Koly a jej podobných nápojov nepriateľa zdravého životného štýlu a dokonca sa v modernej medicíne považuje za spúšťač či rizikový faktor viacerých civilizačných ochorení – obezity, cukrovky a celého radu ďalších zdravotných komplikácií.

My vám však ukážeme omnoho lepší a užitočnejší spôsob, ako Kolové nápoje využiť. Tieto spôsoby využitia sú navyše zdravotne celkom nezávadné a môžete ich používať bez obáv. Navyše, z výsledku sami uvidíte najlepší dôkaz o tom, čo Kola skutočne spôsobuje vo vašom tele. Len pre zamyslenie – ako asi vyzerá pôsobenie tejto látky v tele, keď dokáže spoľahlivo uvoľniť odtok či odstrániť vodný kameň?

Vyčistí WC bez drhnutia

Skvelý spôsob ako vyčistiť toaletu a zbaviť ju vodného kameňa. Nalejeme do misy a necháme pôsobiť minimálne hodinu, ideálne cez noc. Ráno spláchneme a je to!

Odstráni odolné škvrny z oblečenia

Odolné škvrny na vašom oblečení odstránite rýchlo a jednoducho pomocou skvelého odstraňovača škvŕn – Kolu. Pridajte ju do prania spolu s pracím prostriedkom a po vypraní budú škvrny odstránené a vaše oblečenie svieže a najmä bez škvŕn. Za skvelú účinok na odolné škvrny môže kyselina fosforečná v nápoji. Špeciálne účinná je Kola na čistenie mastných škvŕn a škvŕn od krvi.

Čistič okien

Kola vďaka obsahu kyseliny citrónovej funguje vynikajúco aj ako čistič okien. Ak chcete dosiahnuť perfektný vzhľad bez šmúh, pri najbližšom čistení okien ju rozhodne majte poruke.

Zlikviduje chrobáky aj slimáky

Ak chrobáky sú veľkými fanúšikmi hnedého šumivého nápoja. Kola ich veľmi priťahuje, ale jej konzumácia ich spoľahlivo zlikviduje, za čo môže kyseliny, ktoré obsahuje. Navyše, skvele funguje aj na slimáky vo vašej záhrade.

Vyčistí pripálené panvice aj kanvicu

Ak sa vám prihodila v kuchyni menšia nehoda a podarilo sa škaredo pripáliť hrnce alebo panvicu, nezúfajte. Na nápravu použite Kolu. Stačí, ak pripálenú časť ponoríte do tohoto nápoja, necháte pôsobiť a potom opláchnete. Rovnako je skvelá aj na vyčistenie kanvice od vodného kameňa. V podstate, Kola funguje na vodný kameň rovnako agresívne ako ocot.

Odfarbovač

Ak sa vám stalo, že ste si vlasy nafarbili farbou, ktorá vôbec nevyzerá tak, ako sľuboval obrázok na obale, nemusíte prepadať panike. Netreba ani hneď utekať za kaderníkom, ale stačí, ak využijete odfarbovacie schopnosti Koly. Naneste ju na vlasy, nechajte chvíľu pôsobiť a potom opláchnite opäť Kolou. Následne zmyte vodou.

Pomôže odstrániť žuvačku z vlasov

image-5

Ak sa vám dostala žuvačka do vlasov, Kola vám pomôže bezpečne ju odstrániť bez toho, aby ste vlasy museli odstrihnúť. Nalejte Kolu na žuvačku a vlasy okolo nej. Nechajte pár minút pôsobiť a sami pocítite, že žuvačka sa vám bude odstraňovať omnoho jednoduchšie.

Zbaví vás bolesti

Ak vás uhryzol hmyz alebo poštípala včela či medúza, nalejte si na bolestivé miesto trochu Koly. Chemické látky obsiahnuté v nápoji zapôsobia už v priebehu niekoľkých sekúnd a účinne vás zbavia bolesti.

Odstráni hrdzu

image-6

Prítomnosť kyseliny fosforečnej v šumivom nápoji dokáže účinne bojovať aj proti hrdzi a pôsobí tak, že hrdzavé čiastočky oddelí od povrchu a vy ich môžete jednoducho odstrániť. Ponorte hrdzavé objekty do nádoby s Kolou a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom namočte do nej handričku a zotrite hrdzavé miesta.

Skvelá prísada do kompostu

Ak pridáte každé 2-3 týždne do svojho kompostu plechovku Koly, zabezpečíte rýchlejší rast mikroorganizmov, ktoré budú neskôr skvelou výživou pre váš trávnik a rastlinky v záhrade.

Vyleští mince

 

Ak ste vášnivým zberateľom mincí, určite chcete, aby sa vaše poklady leskli tak, ako nové. Vynikajúco ich vyčistíte jednoducho tak, že ich na chvíľu ponoríte do Koly a potom jednoducho pretriete suchou handričkou. Mince sa budú lesknúť tak, ako keby boli práve teraz vyrazené.

Ďalšie možnosti využitia Koly:

Vyšistí olejové škvrny z betónovej dlažby

Vyčistí škáry medzi dlaždicami

Vyčistí bazén od hrdze

foto: reprofoto telegraph 

Dnes najobľúbenejšie