plny-hrniec_transparent_negativ.png

Na tieto sušienky nepotrebujete formičky, ani vykrajovačky: Špeciálne pomarančové sušienky z plastovej fľaše!

Tento recept na pomarančové sušienky podľa receptu z youtube je zaujímavý najmä tým, že cesto, ktoré je raz dva hotové, stačí vložiť do plastovej fľaše s vyrezanými otvormi a sušienky sa vám vytvarujú samé. Potom ich už len poukladáte na plech a upečiete!

Potrebujeme:

2 vajcia

150 g oleja alebo masla

120 g cukru

80 ml pomarančového džúsu

1 PL pomarančovej kôry (z chemicky neošetreného pomaranča)

1 balíček kypriaceho prášku

štipku soli

600 g hladkej múky

Postup:

Do mixéra si rozbijeme vajcia, pridáme cukor, olej, pomarančovú šťavu, pomarančovú kôru a vymixujeme. Hmotu si prelejeme do misy, pridáme múku, kypriaci prášok a dôkladne vypracujeme, aby nám vzniklo hladké a kompaktné cesto.

Ruky si jemne namastíme olejom a potrieme cesto tak, aby sa nelepilo na misu.

 

Pripravíme si plastovú fľašu, ktorú najskôr prestrihneme na polovicu – potrebujeme tú časť s dnom.

Pár centimetrov nad dnom urobíme pomocou vidličky otvory na viacerých miestach v jednej línii. Potom 4 dierky po vidličke prerežeme nožom, aby vznikol tvar otvoru ako na obrázku nižšie.

Do fľaše preložíme pripravené cesto a ako ťažidlo na vytláčanie použijeme zaváraninový pohár, ktorým pritláčame cesto tak, aby nám z otvorov vyliezli pekné sušienky. Kúsky cesta odrežeme nožom a ukladáme na plech pokrytý papierom na pečenie.

Ak chcete predsa len sušienky rôznych tvarov, môžete cesto aj vyvaľkať a vykrojiť vykrajovačkami alebo pohárom a navrchu prípadne vytvoriť jednoduchý vzor pomocou vidličky.

Sušienky upečieme do zlatista a môžeme podávať. Prajeme dobrú chuť!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepšie recepty na dnes