plny-hrniec_transparent_negativ.png

Nikdy v živote som nevidela krajšie vianočné dobroty: Toto vytvoríte z obyčajných cereálií do mlieka a orieškov!

Vskutku nádherné nápady, ktoré bude obdivovať každý, kto ich na slávnostnom stole uvidí. A nepotrebujete na ne žiadne špeciálne suroviny, dokonca ani špeciálne zručnosti v kuchyni. Žiadne pečenie ani varenie, všetko, čo potrebujete je štipka kreativity. Tieto nápady sa budú na vašom slávnostnom stole úžasne vynímať!

1. Zasnežené šišky bez varenia, bez pečenia

Zasnežené šišky bez varenia, bez pečenia: Nikdy v živote som na stole nevidela krajšie vianočné pohostenie!

Nádherný nápad na vianočný stôl – zasnežené šišky, vyzerajú krásne a chutia ešte lepšia. Sú úplne jednoduché na prípravu a skoro mi oči vypadli, keď som zistila z čoho sú tie lupienky, perfektný nápad!

Potrebujeme:

200 g mletých sušienok

3-4 lyžice medu

3 lyžice kakového prášku

2 bal. vanilkového cukru

300 g masla rozpusteného

6 lyžíc marhuľového džemu

Ďalej budeme potrebovať:

Čokoládové mušličky do mlieka

Práškový cukor

Postup:

V miske zmiešame všetky prísady na cesto a vypracujeme tak, aby cesto bolo dobre tvarovateľné. Z hmoty potom tvarujeme kužele – základ na naše šišky. Do každého takéhoto kužeľa zapichujeme mušličky smerom zdola nahor, tak, aby sme vytvorili podobu šišiek. Nakoniec posypeme práškovým cukrom. Dáme vychladiť a môžeme podávať. Sledujete tie pohľady, keď dáte na stôl túto dobrotu.

2. Vianočný šalát trochu inak

Potrebujete len obyčajný zemiakový šalát, spravte ho hustejší tak, aby dobre držal tvar. Šalát len vyformujeme do podlhovastéhot varu a napicháme do neho obyčajné kukuričné cereálie tak,a by pripomínali lupienky šišky. Namiesto ihličia použijeme nastrúhanú uhorku. Takýto šalátik si vaše deti zamilujú hneď, ako ho uvidia.

Šišky môžete vytvoriť aj z mandlí – použite celé mandle, alebo lupienky mandlí

Opäť sladká šiška

Vence a stromčeky z cereálií

Pripravíte ich tak, že v hrnci rozpustíte marshmallow cukríky, pridáte zelené potravinárske farbivo a hmotu nalejete k cereáliám. Premiešate, vytvarujete ľubovolné tvary a necháte zaschnúť.

Video:

Ďalšie úžasné nápady

Najlepšie recepty na dnes