plny-hrniec_transparent_negativ.png

Neskutočne dobré kefírové placky s cesnakom a syrom: Táto pochúťka prekoná aj langoše!

Perfektný recept na letné dni – výborné plnené placky z kefírového cesta a syrovej náplne. Nie sú tak nasiaknuté olejom ako klasické langoše a môžeme povedať, že dokonca chutia ešte lepšie!

Perfektný recept na letné dni – výborné plnené placky z kefírového cesta a syrovej  náplne. Nie sú tak nasiaknuté olejom ako klasické langoše a môžeme povedať, že dokonca chutia ešte lepšie!

Potrebujeme:

1 šálku kefíru

½ lyžičku cukru

½ lyžičky jedlej sódy

½ lyžičky soli

2,5 šálky hladkej múky

Náplň:

150 g tvrdého syra

200 g tvarohu – alebo mäkšieho syra

2 strúčiky cesnaku

Olej

Postup:

Kefír zmiešame v miske so soľou, cukrom a jedlou sódou. Pridáme múku a vymiešame metličkou. Cesto, ktoré vypracujeme zabalíme do fólie a necháme 15-20 minút stáť pri izbovej teplote.

Syr nastrúhame a zmiešame s tvarohom a pretlačeným cesnakom. Cesto rozdelíme na 4 rovnaké časti a každú na pomúčenej doske vyformujeme do tvaru kruhu. Na ½ kruhu navrstvíme náplň – nie až ku okrajom, potom prekryjeme druhou časťou cesta a vznikne nám tvar polkruhu. Okraje cesta pritlačíme prstami.

Takto pripravíme všetky placky. Na panvici si zahrejeme olej a vyprážame vždy dve placky. Placky vyprážame z oboch strán dozlatista. Podávame s kyslou smotanou.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: bidista

Najlepšie recepty na dnes