zdravetipy_transparent-horizontal-pozitiv

Najlepší nápoj vznikne, keď zmiešate mrkvu a banán: Nabije energiou a okrem toho má aj ďalšie výhody pre zdravie a posilňuje imunitu!

Tento recept z youtube je jedným z najobľúbenejších raňajkových nápojov v Latinskej Amerike. Banán je skvelým spojencom nášho zdravia, pretože obsahuje komplex výživných látok. Táto zmes posilňuje organizmus a dodá vám dostatok energie na celý deň. 

Banán a mrkva sú dve neuveriteľné ingrediencie a predstavujú mnohé výhody pre naše zdravie.

Banán je ovocie bohaté na vlákninu, draslík, vitamín E a vitamín C.

Pomáha generovať dostatok energie a preto je vhodný najmä na raňajky. Banány pomáhajú stimulovať tvorbu hemoglobínu, čo je krvná bielkovina, ktorá pomáha hlavne starším ľuďom pri anémii. Jeho výhodou je aj to, že je ľahko stráviteľný a preto je vhodný aj ako výživa pre športovcov pred tréningom.

Poskytuje úľavu pri pálení záhy a refluxe, zmierňuje kŕče a jeho účinky môžu využiť aj ľudia, ktorí sa snažia prestať fajčiť, pretože zmierňuje účinky nikotínu. Pomáha tiež znižovať opuchy a v primeranej dávke je vhodný aj pri redukcii hmotnosti. 

Do tohto kokteilu môžete pridať klasické mlieko ale môžete ho zameniť za mandľové, či iné rastlinné mlieko.

Mlieko dodáva tomuto nápoju ešte lepšie vlastnosti, keďže je bohaté na vápnik, draslík a ďalšie dôležité živiny pre svalovú hmotu, aj zdravé kosti. Okrem spomenutých výhod tento nápoj prispieva aj k dobrej nálade. 

Mrkva je zelenina, ktorá pomáha stimulovať imunitný systém, pretože bojuje proti infekciám a znižuje riziko mŕtvice u žien, preto by mala byť súčasťou každodenného jedálnička.

Rozpustná vláknina v mrkve znižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje rovnováhu tela. Je dobrým zdrojom vápnika, horčíka a železa.

Mrkva tiež hydratuje pokožku, je dobrá pre vlasy, pomáha predchádzať reumatizmu a je skvelým zdrojom vitamínov A, B, C, D, E a tiež B9, aj B5. Spomaľuje starnutie buniek a pomáha predchádzať infekcii močových ciest.

Okrem toho, že je tento nápoj veľmi prospešný pre ľudský organizmus, je aj veľmi chutný.

Účinky nápoja:

 • zvyšuje imunitu a celkovú obranyschopnosť tela
 • nabije vaše telo vitamínmi a živinami
 • bojuje proti vírusom a baktériám v tele
 • lieči kašeľ
 • nabije vás energiou
 • bojuje proti infekciám
 • spomaľuje starnutie
 • zlepšuje zdravie kostí a svalov
 • podporuje vylučovanie odpadových látok a toxínov z tela
 • zdravá redukcia hmotnosti
 • prírodná čistička hrubého čreva
 • pomáha odstraňovať hlien z pľúc

Ako ho pripraviť?

Potrebujeme:

1 banán

1/2 väčšej mrkvy alebo 1 menšiu

1 pohár vody alebo mlieka

1 PL medu

Postup:

Banán si ošúpeme, nakrájame na plátky a dáme do mixéra. Mrkvu si ošúpeme, tiež nakrájame na kolieska a vložíme k banánu. Zalejeme vodou alebo mliekom a rozmixujeme.

Prelejeme do pohára a osladíme medom (ale nie je to potrebné).

Konzumujeme 30 minút pred raňajkami, ale môžete ho piť aj 3-krát denne pred každým jedlom. Tento nápoj okrem hore uvedených účinkov prispieva aj k lepšej obranyschopnosti organizmu.

Prajeme veľa zdravia!

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Najlepšie tipy pre zdravie