plny-hrniec_transparent_negativ.png

Najchutnejší tip, ako pripraviť obyčajnú tarhoňu: Vyskúšajte ju zapiecť s klobáskou, cibuľkou a kyslou smotanou!

Obyčajná tarhoňa a ďalšie 4 celkom bežné prísady. To je všetko, čo potrebujete na prípravu skvelého obedu alebo večere pre celú rodinu.

Obyčajná tarhoňa a ďalšie 4 celkom bežné prísady. To je všetko, čo potrebujete na prípravu skvelého obedu alebo večere pre celú rodinu. Je to jednoduché, rýchle a skutočne fantastické. Ako sa hovorí, jednoduché jedlá sú niekedy tie najlepšie.

Potrebujeme:

2-3 cibule

300 g tarhone

150 g pikentnej klobásy

4-5 vajec uvarených natvrdo

200 g kyslej smotany + hrsť strúhaného syra

Postup:

Tarhoňu najskôr opražíme na troche oleja, kým nezíska ružovkastý nádych.  Pridáme soľ, zalejeme dostatočným množstvom vody (voda by mala siahať asi 2 cm nad cestovinu) a varíme za občasného miešania, kým cestovina nezmäkne.

Zapekaciu misu vymastíme trochou oleja a na dno navrstvíme tarhoňu. Na tarhoňu uložíme kolieska klobásy, kolieska uvarených vajec, tarhoňu a takto pokračujeme, kým neminieme všetky prísady.

Na vrch navrstvíme kyslú smotanu zmiešanú s trochou syra a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 180 stupňov, približne 25-30 minút.

Cibuľku nakrájame nadrobno a opražíme na oleji dozlatista. Približne 5-10 minút pred koncom pečenia navrstvíme na vrch opraženú cibuľku a necháme zapiecť.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: ketkes

Najlepšie recepty na dnes