plny-hrniec_transparent_negativ.png

Potrebujete len 200 g brokolice,1 syrokrém a žemľu: Mala taký obrovský úspech, že som na večeru musela urobiť znova!

Máte chuť na dobrú a skutočne rýchlu polievku? Vyskúšajte voňavú syrovú polievku so zeleninou. Zasýti a chutí skutočne vynikajúco. Táto polievka sa dá pripraviť aj len z brokolice, cibuľky a syrokrému – ja však pridávam aj tieto prísady a je ešte lepšia. Ak ju dáte do bochníka, už nepotrebujete ani druhé jedlo!

Potrebujeme:

1 väčší syrokrém (cca 200-250 g) alebo iný tavený syr

200 g brokolice – rozdelenej na ružičky

1 cibuľa, olej, soľ, korenie

To je základ, môžete však pridať aj:

1 mrkvu

6 ks šampiňónov

1 cibuľu

2 menšie zemiaky

Na zaliatia – vodu, ideálne však vývar

Môžeme podávať v žemli

Postup:

Cibuľu očistíme, nakrájame nadrobno a orestujeme na troche rastlinného oleja dozlatista. K cibuli pridáme nakrájané šampiňóny a strúhanú mrkvu. Nakoniec pridáme na kocky pokrájané zemiaky a všetko spolu chvíľu restujeme.

Zeleninu zalejeme vodou (ideálne vývarom) a keď tekutina zovrie, pridáme brokolicu (môžeme použiť aj mrazenú brokolicu). Ochutíme soľou, korením a varíme približne 10 minút. Nakoniec do uvarenej polievky vmiešame syrokrém. Ak robíme polievku len z brokolice- tak stačí chvíľu orestovať, zaliať a variť do zmäknutia. Nakoniec vmiešame syrokrém, a podávame. Odporúčam servírovať vo vydlabanej žemli alebo bochníku a na vrch ešte nastrúhať trochu tvrdého syra. je to mňamka!

Peťa K.  

Najlepšie recepty na dnes