Lepšie ako z obchodu: Domáce bielidlo odstráni škvrny, vybieli záclony a vyčistí aj celý byt!

Hľadáte alternatívu k bielidlám z obchodu? Prinášame vám skvelý návod, ako si vyrobiť domáce účinné bielidlo bez chlóru, ktoré funguje perfektne a okrem prádla vám pomôže skvele vyčistiť aj vašu domácnosť.

Hľadáte alternatívu k bielidlám z obchodu? Prinášame vám skvelý návod, ako si vyrobiť domáce účinné bielidlo bez chlóru, ktoré funguje perfektne a okrem prádla vám pomôže skvele vyčistiť aj vašu domácnosť.

Na prádlo aj domácnosť

Bielidlo vyčistí škvrny od potu, jedla a vráti záclonám žiarivú bielosť. Na rozdiel od prostriedkov z obchodu však stojí neporovnateľne menej. Navyše, tento prostriedok môžete použiť aj na čistenie domácnosti ako univerzálny čistič. Odstráni vodný kameň, pleseň a nečistoty.

bleach-alternative-21-1

Potrebujeme:

12 šálok vody

¼ šálky citrónovej šťavy

1 šálku peroxidu vodíka

Postup:

bleach-alternative

bleach-alternative-3

Všetky suroviny zmiešame a prelejeme do fľaše s rozprašovačom. Môžeme používať ako čistiť domácnosti, alebo ako bielidlo bielizne. Nastriekame na znečistené miesta v pridáme do prania. Ak chcete vybieliť záclony alebo iné biele prádlo, do vlažnej vody pridáme 2 šálky bielidla a namočíme záclony alebo inú bielizeň. Necháme pôsobiť 1 hodinu a potom vyperieme ako zvyčajne.

zdroj: onegoodthingbylillee

Dnes najobľúbenejšie