Kúsok masla zabalil do toaletného papiera. Tento trik je v núdzi neoceniteľný!

Možno si myslíte, že ide o zvláštny kuchynský trik, v skutočnosti je to však niečo omnoho závažnejšie.

Možno ste si spočiatku mysleli, že ide o zvláštny recept s použitím obyčajného masla. Ide však o niečo, čo pre vás môže byť v núdzi skutočne nenahraditeľné.

Hovorí sa, že vynaliezavosť a schopnosť nájsť východisko aj zo zjavne neriešiteľnej situácie je v prípade núdze kľúčová. Dnes vám ukážeme naoko zvláštny, jednoduchý no o to užitočnejší trik, ktorý pre vás môže v núdzi znamenať skutočne veľa.

Tento jednoduchý nápad bude v núdzi vašim cenným zdrojom svetla a hoci to tak možno nevyzerá, vydrží nepretržite svietiť až 4 hodiny.

Pohotovostná sviečka v prípade núdze!

Ľudia, ktorý prežili prírodné katastrofy, alebo sa jednoducho na dlhší čas ocitli bez elektriny, by vám vedeli povedať, aký neoceniteľný môže byť v takýchto situáciach zdroj svetla. Keď zlyhajú prístroje a moderné technológie, musíte sa spoľahnúť len sami na seba. Ak nemáte doma sviečku, či iný zdroj svetla, naučíme vás, ako ľahko si ho môžete vyrobiť z kúska toaletného papiera alebo servítky a jedného kúska masla (cca 100g).

Ako na to?

Paličku masla rozdelíme na polovicu a zabalíme do toaletného papiera. Z papiera vyrobíme knôt, ktorý pomocou špáradla vtlačíme do masla. Knôt tiež potrieme maslom a zapálime. Sviečku je vhodné umiestniť do pohára.

Dnes najobľúbenejšie