plny-hrniec_transparent_negativ.png

Jednoduchý kokosový koláč z vláčneho cesta!

Vláčny dezert, ktorý sa vám doslova rozpadne na jazyku. Navyše príprava tejto dobroty je rýchla a nenaráčoná. Doprajte si nadýchaný a lahodný dezert, ktorý rozžiari vaše predvíkendové popoludnie.

Vláčny dezert, ktorý sa vám doslova rozpadne na jazyku. Navyše príprava tejto dobroty je rýchla a nenaráčoná. Doprajte si nadýchaný a lahodný dezert, ktorý rozžiari vaše predvíkendové popoludnie.

Potrebujeme:

Cesto:

3 vajcia

150 g cukru

100 ml oleja

125 ml mlieka

1 bal. prášku do pečiva

1 lyžica vanilkového cukru

250 g polohrubej múky

Na polevu:

50 g cukru

50 g čokolády

1 lyžica kakaa

125 ml mlieka

Na obaľovanie:

Strúhaný kokos

Postup:

Najskôr si pripravíme cesto. Celé vajcia šľaháme s cukrom a vanilkovým  cukrom cca 3 minúty pri vysokých otáčkach. Potom do zmesi postupne pridáme olej, mlieko a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Vyšľaháme hladké cesto bez hrudiek.

Hotové cesto vylejeme na plech s rozmermi 19 x 19 cm vystlaný papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre cca 30 minút pri teplote 180 stupňov.

Medzitým si pripravíme polevu. Cukor, mlieko, kakao a čokoládu zmiešame v kastróliku, preložíme na sporák a necháme zovrieť. Potom zložíme z plameňa a necháme vychladnúť na izbovú teplotu.

Upečené cesto necháme vychladnúť, nakrájame na kocky, namáčame v poleve a potom hneď obaľujeme v kokose (každú stranu necháme ponorenú v poleve aspoň 15 sekúnd).Miesta, ktoré sa nám nepodarilo dostatočne namočiť, jednoducho natrieme polevou a posypeme kokosom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes