Jar definitívne klope na dvere. Ako si vychutnať najobľúbenejšie obdobie v roku skutočne naplno?

Teplejšie dni doslova lákajú, aby sme vybehli von a trávili čas na slniečku, ktorého lúče sú deň za dňom teplejšie a príjemnejšie. Zatiaľ čo počas zimy sme väčšinu času trávili v interiéri, po dlhých mesiacoch sa opäť môžeme tešiť z vábivej vône kvitnúcej prírody a konečne oprášime aj naše záhradné krby na grilovanie.

Aby ste sa v záhrade cítili čo najlepšie

Ak máte dom a svoju vlastnú záhradu, určite si ju počas jarných a letných dní chcete užiť čo najlepšie. Mnohí pestovatelia sa už teraz tešia na prvé priesady, ktoré zasadia do prebúdzajúcej sa pôdy. Pri predstave bohatej úrody, ktorú budeme o niekoľko mesiacov zbierať, určite každého zahreje pri srdci príjemný pocit. Záhrada však slúži aj na relax, oddych a príjemné chvíle v kruhu rodiny a priateľov. Tú správnu atmosféru môže navodiť aj netradičný ratanový nábytok, ktorý je nielen veľmi pohodlný, ale zároveň sa stane ozdobou vašej zelenej záhrady alebo terasy.

Nemáte záhradu? Nevadí!

Aj bez záhrady si môžete jarné dni skvele vychutnať. Ak máte balkón alebo loggiu, upravte si toto miesto tak, aby ste si tu mohli vychutnať popoludňajšiu kávičku na čerstvom vzduchu. Namiesto šnúr na prádlo vyčarujte na balkóne napríklad vertikálnu záhradu s bylinkami alebo jarnými kvetmi. Dokonca aj na tých najmenších plochách môžete vytvoriť pohodlné mini posedenie či oddychový kútik, v ktorom môžete relaxovať alebo čítať obľúbenú knihu. V prípade, že je váš byt orientovaný na západnú stranu a popoludní naň dopadajú silné slnečné lúče, pomôžu moderné markízy s kazetou, vďaka ktorým budete mať na balkóne príjemný chládok aj počas horúcich letných dní plných slniečka.

Jarné dni doslova lákajú, aby sme vybehli von a nadýchali sa čerstvého vzduchu, v ktorom môžeme doslova cítiť zmenu. Aby ste si najkrajšie obdobie v roku užili naplno, pripravte si už dnes svoju záhradu alebo balkón či terasu tak, aby ste na týchto miestach mohli stráviť príjemné jarné chvíle. Nezabúdajte, že ďalšiu príležitosť budete mať až o rok!

Dnes najobľúbenejšie