plny-hrniec_transparent_negativ.png

Z 1 hrnčeka černíc až 1,5 litra domáceho sirupu: Žiada chémia, éčka a netreba ho ani sterilizovať!

Fantastický domáci černicový sirup, ktorý vyrobíte len z 1 šálky černíc. Z tohoto množstva získate 1,5 l úžasného sirupu bez chémie a éčok.

Fantastický domáci černicový sirup, ktorý vyrobíte len z 1 šálky černíc. Z tohoto množstva získate 1,5 l úžasného sirupu bez chémie a éčok.

Potrebujeme:

1 hrnček černíc (250 ml)

80 ks černicových listov

850 ml vody

1 lyžica kyseliny citrónovej

750 g – 1 kg cukru

Postup:

Černice, vodu a lístky  (trhám tie mladé, takže ich dávame aj viac, pretože sú menšie, ale ak je ich viac, tak to nevadí), všetko dáme do hrnca a od bodu varu necháme 10 minút povariť. Potom scedíme cez plátno a dobre vymačkáme. Do šťavy z černíc a lístia pridáme cukor, kyselinu citrónovú a prevaríme cca 8-10 min. Následne cez gázu naplníme do fliaš (ideálne takých, v ktorých bol predtým alkohol) a zazátkujeme. Nie je treba sterilizovať – cukor a kyselina citrónová sa postarajú o to, že sirup vydrží a nepokazí sa.  Plním väčšinou do fliaš od alkoholu, ktoré nevyplachujte. Po dlhšej dobe  môže začať  trochu rôsolovatieť, ale stačí pretrepať fľašu a je opäť perfektný. Sirup je výborný, krásne vonia aj chutí po černiciach. Z tohoto množstva máme 1,5 l perfektného domáceho sirupu. Používame na limonády a sladenie ako klasický sirup – stačí naozaj málo, sirup je sladučký a výborný.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes