plny-hrniec_transparent_negativ.png

Domáce pastilky proti kašľu a bolesti hrdla

V sychravom jesennom počasí je riziko prechladnutia väčšie ako inokedy. Je preto dobré mať vždy poruke účinný liek, ktorý nielen zmierni príznaky ochorenia. ale zároveň aj efektívne lieči, poskytuje okamžitú úľavu a posilňuje imunitu. Je veľmi dobre známe, že tie najlepšie lieky pochádzajú z prírody a ak sa nám podarí objaviť ich liečivú silu, môžeme v zdraví prečkať aj tie najväčšie vrtochy jesenného počasia.

Prinášame vám vynikajúci domáci liek, ktorý účinne bojuje proti bolesti hrdla, kašľu a ochoreniam horných dýchacích ciest. Jeho tajomstvo spočíva v správnom spojení tých pravých ingrediencií z prírody, ktoré vám rýchlo prinavrátia zdravie a posilnia vaše telo.

Potrebujeme:

½ šálky vody

1 šálku hnedého cukru

1 lyžicu medu

1 lyžicu šťavy z citróna

½ lyžičky mletého zázvoru

½ lyžičky mletého klinčeka

Pre lepšiu chuť môžeme pastilky nakoniec posypať práškovým cukrom.

Postup:

Vodu, cukor, med, citrónovú šťavu, zázvor a klinček zmiešame v menšom hrnci, preložíme na plameň a  varíme približne 20 minút. Voda by sa mala dostatočne odpariť, aby hmota stuhla. Zmes zložíme z plameňa a necháme chvíľu vychladnúť.

Medzitým si pripravíme plech, ktorý vystelieme papierom na pečenie. Na papier nakvapkáme pomocou lyžičky hmotu tak, aby sme vytvorili jednotlivé pastilky (viď. obrázok). Keď pastilky dostatočne stuhnú, môžeme ich posypať práškovým cukrom. Skladujeme v uzatvárateľnej nádobe.

zdroj: hellonatural

Najlepšie recepty na dnes