Dedko každý večer namočil korkovú zátku do alkoholu. To, čo z nej ráno vzniklo, sa zapáči aj vám

Keď dedko zakaždým na noc namočil do nádoby s alkoholom korkovú zátku, ráno z nej mohol vyrobiť niečo naozaj ohromujúce. Tento, aj ďalších 6 trikov, ako využiť korkové zátky v domácnosti, sa vám určite budú páčiť, pretože si ich dokážete sami doma zostrojiť za 5 minút.

Najlepšie lekcie a rady do života často dostanete práve od svojich starých rodičov, ktorí majú plno skúseností a veľa toho zažili. Kedysi sa navyše nedalo čokoľvek kúpiť a ľudia museli byť kreatívni, ak niečo chceli mať. Preto majú „v rukáve“ množstvo šikovných „vychytávok“, ktoré pomôžu v domácnosti aj vám. Niekedy na to na nepotrebujete nič špeciálne, postačí vám napríklad obyčajná korková zátka z vínovej fľaše. Vďaka nej si viete jednoducho vyrobiť praktické zlepšováky do domácnosti, ale aj dekorácie, ktoré sa postarajú o atmosféru.

Možno by vám ani nenapadlo, na čo všetko môžete korkové zátky využiť, no teraz už ich pravdepodobne vyhadzovať nebudete. Sú vyrobené zo skvelého materiálu a využiť sa dajú na tisíce spôsobov.

Z korkovej zátky svetelná dekorácia

Napadlo by vám vyrobiť si z korkovej zátky svetelnú dekoráciu, ktorá bude ešte efektnejšia ako sviečka? Redaktorka z portálu Brightside uviedla, že jej dedko tento trik miloval. Vždy na noc namočil korkovú zátku z vínovej fľaše do alkoholu v uzatvorenej sklenenej nádobe. Keď korková zátka nasiakla alkoholom, použil ju na druhý deň ako sviečku. Dal ju do prázdnej sklenenej nádoby a zapálil ju zápalkou. Zátka potom krásne horela a vydávala svetlo podobne ako sviečka, pričom efekt bol vždy úžasný.

Z obyčajnej korkovej zátky si môžete vyrobiť nezvyčajnú svetelnú dekoráciu.

6 jednoduchých tipov do domácnosti

Existujú aj ďalšie praktické spôsoby, ako korkovú zátku využiť. Každý z týchto geniálnych nápadov si pritom dokážete vyrobiť v priebehu 5 minút, pretože sú veľmi jednoduché.

1. Zlepšovák do kuchyne – Korkovú zátku môžete využiť ako zlepšovák v kuchyni, aby ste sa nepopálili pri držaní horúcej pokrievky hrnca.

2. Pod nohy stola či stoličky – Korkovú zátku môžete narezať na tenké prúžky a pomocou obojstrannej lepiacej pásky nimi môžete podlepiť nohy stola a stoličiek, aby vám nepoškriabali podlahu.

3. Zviazanie káblov – Keď vyvŕtate do korkovej zátky dva otvory a prevlečiete cez ne elastickú šnúrku či špagát, ktorého konce zviažete, môžete tento výtvor využiť na spojenie káblov. Umožní vám to prakticky spojiť kábel od nabíjačky vášho notebooku alebo upratať iné káble v domácnosti.

4. Stojan na fotografiu – Stačí keď korkovú zátku rozrežete tak, aby spodná časť dokázala stáť na stole, a v jej vrchnej časti urobíte tenký zárez, a máte hotový jednoduchý stojan na fotografiu.

5. Prívesok na kľúče – Praktickejší prívesok na kľúče, ako ten z korkovej zátky, by ste si vyrobili len ťažko. Vďaka takémuto prívesku kľúče vždy nájdete a navyše by ich udržal nad hladinou, ak by vám spadli do vody.

6. Aby sa slúchadlá nezamotali – Ak sa vám zakaždým slúchadlá vo vrecku zamotajú, môžete ich vyskúšať obmotať okolo korkovej zátky. Môžete do nej opäť urobiť malý zárez, aby lepšie držali, keď ich okolo nej oviniete.

Ak vás zaujíma celkový postup, ako si tieto jednoduché veci z korkovej zátky vyrobiť, môžete si to pozrieť v tomto videu:

Dnes najobľúbenejšie