Cenná rada od profesionálov: Ak chcete predĺžiť životnosť práčky, urobte túto jednoduchú vec!

Chcete, aby práčka vydržala dlhšie? Urobte túto jednoduchú vec!

Práška nepatrí medzi najlacnejšie spotrebiče. Aj preto chceme, aby nám v bezchybnom stave vydržala čo najdlhšie. Životnosť, aj funkčnosť práčky ovplyvňujú viaceré faktory. Jedným z najzávažnejších je kvalita vody, v ktorej perieme. Väčšina slovenských domácností má tvrdú vodu, ktorá spôsobuje, že vnútorné súčasti práčky sa zanášajú vodným kameňom a usadeninami. Ak nezakročíte, postupne – pranie za praním – sa tento problém nabaľuje a rozširuje. Dôsledkom môže byť poškodenie či dokonca znefunkčenie základných telies v práčke, pričom najrýchlejšie odíde ohrievacie teleso.

Riešenie je jednoduchšie, ako môže zdať

Ak nechcete kupovať drahé prostriedky na zmäkčovanie vody z obchodu, poradíme vám jednoduchý trik, ktorý odporúčajú aj profesionálni opravári práčok. Stačí, ako raz za 3-4 mesiace pridáte do práčky obyčajnú kyselinu citrónovú!

Kyselina citrónová nielen zmäkčí vodu počas prania, ale zároveň dokáže rýchlo a účinne rozpúšťať vodný kameň. Zatočí dokonca aj s hrubšou vrstvou usadenín vo vnútri práčky.

Ako na to?

Zvoľte najdlhší cyklus prania pri najvyššej teplote a do práčky nasypte 4 balíčky kyseliny citrónovej po 15 g. Ak máte veľmi tvrdú vodu, tento postup opakujte častejšie.

Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči, ako táto metóda funguje, vyskúšajte tento experiment vo vašej kanvici. Ak máte v kanvici usadený vodný kameň, nalejte do nej vodu, pridajte lyžičku kyseliny citrónovej a nechajte uvariť. Potom kanvicu odstavte a nechajte vodu vychladnúť. Uvidíte, aký to malo efekt!

zdroj: takprosto

Dnes najobľúbenejšie