plny-hrniec_transparent_negativ.png

Banánový koláč s pudingovo-jogurtovým krémom

V našej rodine milujeme banánové dezerty a preto ich aj rada pripravujem na najrôznejšie spôsoby. Tento koláčik spája všetko, čo na sladkých dezertoch máme radi - smotanovo-pudingový krém, kakaové cesto a sladké banány. Mňam!

V našej rodine milujeme banánové dezerty a preto ich aj rada pripravujem na najrôznejšie spôsoby. Tento koláčik spája všetko, čo na sladkých dezertoch máme radi – smotanovo-pudingový krém, kakaové cesto a sladké banány. Mňam!

Potrebujeme:

Cesto:

4 vajcia

100 g kryštálového cukru

120 g hladkej múky

1 bal. vanilkového cukru

½ bal. prášku do pečiva

2 lyžice kakaa

Podľa hustoty môžeme pridať niekieoľko lyžíc mlieka do cesta

150 ml mlieka na preliatie cesta

Krém:

2 čokoládové pudingy

1 liter mlieka

6-7 lyžíc kryštálového cukru

2 bal. želatíny v prášku

200 ml hustého bieleho jogurtu

6 banánov

4 lyžice obľúbenej marmelády

150 ml smotany na šľahanie

Postup:

Bielky oddelíme od žĺtkov, žĺtky ušľaháme s oboma druhmi cukru do peny. Postupne do hmoty pridáme múku zmiešanú s kakaom a práškom do pečiva. Do cesta môžeme primiešať aj niekoľko lyžíc mlieka. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh a opatrne ho vmiešame do žĺtkovej zmesi.

Formu na pečenie (40×30 cm) vymastíme tukom a vysypeme múkou. Navrstvíme cesto a vložíme do vyhriatej rúry na 25 minút pri teplote 180 stupňov. Hotový korpus vyberieme z rúry a ešte teplé cesto prelejeme mliekom.

Z pudingových práškov, mlieka a cukru uvaríme hustý puding – necháme vychladnúť, ale občas premiešame, aby sa na pudingu nevytvorila koža.

Želatínu pripravíme podľa návodu na obale a potom ju vmiešame ju do pudingu. Keď puding vychladne, vmiešame doň jogurt a vyšľaháme, aby sme získali hladký krém.

PA150082

Na korpus natrieme džem a uložíme kúsky banánov prekrojené na polovice. Na banány navrstvíme pudingový krém a koláč vložíme do chladničky, alebo na studené miesto stuhnúť. Nakoniec na vrch navrstvíme ušľahanú šľahačku.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: recipeci

Najlepšie recepty na dnes