plny-hrniec_transparent_negativ.png

Pani Elena ukázala perfektný trik s kúskom tapety, ktorý pomôže ušetriť peniaze aj vám: Chvíľa roboty a máte hotovo!

Našli sme pre vás perfektný nápad, ako využiť nepotrebné kusy papierovej tapety, vylepšiť si bývanie a ušetriť nemalé peniaze. Šikovná gazdinka Elena vám ukáže, ako vytvoriť krásne tienenie na okná - rolety, ktoré vyzerajú štýlovo a navyše vás uchránia od slnečných lúčov aj zvedavých susedov. 

Našli sme pre vás perfektný nápad, ako využiť nepotrebné kusy papierovej tapety, vylepšiť si bývanie a ušetriť nemalé peniaze. Šikovná gazdinka Elena vám ukáže, ako vytvoriť krásne tienenie na okná – rolety, ktoré vyzerajú štýlovo a navyše vás uchránia od slnečných lúčov aj zvedavých susedov.

žalúzie na tapety

Rolety nemusia patriť medzi najlacnejšie súčasti vybavenie našich bytov. Ak aj vy práve teraz uvažujete o kúpe rolety do bytu, tento návod vám určite príde vhod. Šikovná žena vám ukáže jednoduchý postup, ako štýlovú roletu zhotoviť z obyčajnej tapety. Výsledok si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv!

Potrebujeme:

Ľahkú ohybnú tapetu ľubovoľnej farby

Obojstrannú lepiacu pásku

Orezávač

Motúz alebo tenké lanko

Nožnice a meter

Jednošnúrkovú brzdičku – dostať ju v každej galantérii

Vysekávačku alebo raznicu

Postup:

Najskôr je potrebné zistiť rozmery okna, aby naň roleta perfektne pasovala. Zmerajte dĺžku a šírku metrom. Kedže bude tapeta zložená do tvaru harmoniky a bude na nej aj štýlový dekoračný oblúk, pripočítajte k nameranej dĺžke 30 cm.

Z tapety vystrihneme požadovaný rozmer a tapetu rovnomerne poskladáme ako harmoniku.

Tapetu opäť zložíme a v strede urobíme raznicou alebo vyrezávatkom otvor v ľubovoľnom tvare. Cez tento otvor prevlečieme lanko. Na jednej strane ho necháme voľne visieť a na druhej ho prilepíme.

Na druhú stranu, tam, kde lano voľne visí nalepíme pásku a vytvoríme dekoratívny oblúk. Urobíme to jednoducho tak, že na jednu polovicu najspodnejšieho pásika nalepíme obojstrannú pásku, pásik zložíme priečne na polovicu a konce zlepíme. Na visiacu časť lanka nasadíme brzdičku, ktorá poslúži na zdvíhanie rolety podľa našej potreby.

Hrubou obojstrannou lepiacou páskou nalepíme roletu do okna a môžeme používať. Čo poviete na výsledok?

zdroj: stranamasterov

Video návod:

Najlepšie recepty na dnes