plny-hrniec_transparent_negativ.png

Video: Ako vyrobiť 2 litre čerstvého džúsu z 1 pomaranču?

Skvelý recept, ako pripraviť 2 litre domáceho džúsu z jediného pomaranču. Je to jednoduché a hravo to zvládnete za pár minút. Prekvapte svoju rodinu čerstvým domácim džúsom.

Z času na čas si každý z nás rád dopraje pohár džúsu. Kupované produkty z obchodu sú najpohodlnejším riešením, ale vieme, že často majú od čerstvého ovocia na míle ďaleko. Našla som skvelý recept, ako pripraviť 2 litre domáceho džúsu z jediného pomaranču. Je to jednoduché a hravo to zvládnete za pár minút. Prekvapte svoju rodinu čerstvým domácim džúsom.

Potrebujeme:

1 pomaranč

½ citrónu

2 l vody

¾ pohára cukru – ja som použila trstinový

Postup:

Pomaranč je najskôr potrebné dôkladne umyť, kedže budeme potrebovať aj kôru (pre bezpečné umytie ovocia použite TÚTO metódu).

Pomaranč potom vložíme na minimálne 2 hodiny do mrazničky.

Zamrznutý pomaranč rozkrájame ostrím nožom na menšie kúsky. Kúsky pomaranču zomelieme v mlynčeku na mäso. Do mlynčeku potom nalejeme trochu vody, aby sa z neho dostali zvyšky pomaranču.

Pomarančovú hmotu preložíme do hrnca a pridáme vodu. Zahrievame, kým v hmote nebudeme schopní udržať prst viac ako 1-2 sekundy.

Zložíme z plameňa, počkáme 10 minút a hmotu prepasírujeme cez jemné sito. Pridáme cukor a šťavu z ½ citrónu. Premiešame, aby sa cukor rozpustil a prelejeme do džbánu. Podľa chuti môžete pridať viac menej cukru alebo viacej citrónu. Cukor samozrejme môžeme nahradiť medom, stéviou alebo iným sladidlom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes