Postup:
Časť mlieka dáme variť s cukrom a vanilkovým cukrom, v druhej časti rozmiešame žĺtky a škrob alebo pudingový prášok. Keď mlieko na plameni zovrie., vlejeme žĺtkovú zmes a uvaríme na slabom plameni hustý puding.Uvarený puding necháme vychladnúť, nie však úplne, necháme ho vlažný. Trochu prešľaháme a postupne doň zašľaháme maslo a rum. Základný vanilkový krém je hotový.
Teraz môžete s krémom robiť už čokoľvek vám napadne, môžete pridať kakao, roztopenú čokoládu (čokoládu rozpustíme a necháme vychladnúť, potom len zašľaháme do krému). Tiež výborne chutí s rozpustenou tyčinkou Ľadové kaštany (postup rovnaký ako v prípade čokolády). Do krému tiež môžete zašľahať obyčajné alebo karamelové salko, kyslú smotanu alebo tvaroh, či mascarpone. Výborný je práve tvarohový krém, kedy tvaroh jemný (bez hrudiek cca 350 g) všľaháme do základného krému. neváhajte skúsiť aj ovocie, orechy, kávu, kapučíno, kokos či mascarpone.
zdroj: tortyodlorny
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
