Na pracovnej doske vyvaľkáme pod potravinárskou fóliou cesto, veľmi tenko. Vykrajujeme okrúhlym vykrajovačom (priemer 5,5 cm), na každé koliesko na kraj položím formu trubičku a cesto na trubičku namotáme tak, aby sa konce spojili.
Trubičky uložíme na plech s papierom na pečenie. Pečiem pri cca 160 st. asi 4 minúty (cca). Ešte z teplých trubičiek stiahnem upečené cesto a necháme na utierke vychladnúť.
krém:
Karamelové salko vyšľaháme s vyhladnutým pudingom, nakoniec našľaháme zmäknuté maslo a po lyžičkách všľaháme do pudingového salka. Dobre premiešame, aby vznikol jednotný krém. Ak nemáte salko, tak krém môžete pokojne pripraviť z dvoch pudingových práškov, 500 ml mlieka a 1 a 1/2 kocky masla. Puding môže byť aj vanilkový.
Krémom naplním zdobiace vrecko so špičkou a každú trubičku naplním z oboch strán.
Nakoniec môžeme dozdobiť čokoládou. Trubičky môžete skladovať aj v dóze a dať do mrazničky – po vytiahnutí sú výborné.
Celý recept aj s fotopostupom nájdete TU
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
