Priznám sa, že najskôr som sa bála do týchto trubičiek pustiť, pretože mnohé cukrárky mali skúsenosť, že cesto sa drobí a nedá sa spojiť. Ja som ich urobila podľa receptu Jiřího a Blanky a musím povedať, že sú naozaj úžasné. Ak nemáte Salko, pokojne ich spravte len s pudingovým krémom a našľahaným maslom. Cesto nie je veľmi sladké a preto je dobré urobiť sladší krém.
Potrebujeme:
cesto:
130 g masla
3 žĺtky
500 g hladkej múky
100 g práškového cukru
5 lyžíc mlieka
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
