Smotanu aj metličky šľahača je potrebné pred prípravou dobre vychladiť. Dajte ich teda aspoň na 15 minút do mrazáku – aj s miskou na šľahanie.
Potom klasicky zo šľahačky ušľaháme šľahačku a potom do nej postupne všľaháme po častiach aj kondenzované mlieko. Na dno plastovej misky uložíme jednu tortovú oblátku, navrstvíme zmrzlinu a prikryjeme druhou oblátkou. Dáme do mrazničky a necháme stuhnúť tak, aby sa zmrzlina dala dobre krájať. Môžeme plniť aj do kornútkov, alebo zmraziť aj bez oplátky, len ako čistú smotanovú zmrzlinu.
zdroj: youtube
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
