Plný hrniec
Hľadať

Šumavské pagáčik zo šľahačkovej smotany – NEKYSNÚ: S jemnejším cestom som v živote nerobila, robím ich na 5 plechov!

Výborné pagáčiky, môj muž ich tak miluje, že sa kvôli nim naučil piecť, len aby si ich mohol sám urobiť keď nikto nie je doma. Mám ich z TV relácie!

To je nápad!
To je nápad!Redaktor
15. februára 201917:16
Šumavské pagáčik zo šľahačkovej smotany – NEKYSNÚ: S jemnejším cestom som v živote nerobila, robím ich na 5 plechov!
Čítate 2. stranu článku...

1 lyžica bravčovej masti

1 kocka čerstvých kvasníc

Postup:

Toto cesto je úplne jednoduché,  len všetky prísady zmiešam dohromady a vypracujem cesto. S cestom sa dobre pracuje, pekne sa v ňom všetko spojí. Potom len vyvyľkám na placku asi 1 cm hrubú a vykrojím jednotlivé pagáčiky. Potriem vajíčkom, posypem rascou alebo semienkami a dám na plech vystlaný papierom na pečenie.

Zamiesiť a vyvaľkať, povykrajovať . Potrieť žĺtkami. Posýpat kmínom alebo sezamom. Pečieme pri teplote 190 stupňov dozlatista.

Dobrú chuť!:-)

Lenka (Lienka)

Google News

Sledujte nás na Google News

po kliknutí zvoľte „Sledovať“

Značky:#kyslá smotana#pagáčiky#smotana

Výber pre vás