250 g jemného tvarohu (ja som dala 275 g tvarohu
100 g masla alebo palmarinu
1 PL rumu
Postup:
Všetko dobre vymiesime – miesenie trvá trochu dlhšie, pretože cesto je hustejšie. Na 1 hodinku ho dáme odpočinúť do chladničky. Potom cesto na pracovnej doske rozvaľkáme na hrúbku menej ako 0,5 cm a vykrojíme tvary, aké chcete mať. Vyprážame v horúcom oleji z oboch strán – z tejto dávky vyjde asi 25 ks. Fánky obaľujeme v práškovom a vanilkovom cukre.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
