Dajte na panvicu asi 1/4 šálky cesta, nakláňajte panvicu tak, aby sa cesto rovnomerne rozložilo po povrchu do kruhu s priemerom približne 30 centimetrov
Keď sa horná časť cesta začne oddeľovať, otočte palacinku a opečte druhú stranu asi 15 sekúnd. Opakujte, kým sa cesto nespotrebuje.
Na plnenie:
Spojte syr, tvaroh, vaječný žĺtok a cukor. Ak sa bojíte surového žĺtka, dá sa vymiešať s cukrom na pare a až potom vmiešať do syra – v originál recepte sa ale pracuje so surovým žĺtkom. Vyšľaháme maslo so soľou, citrónovou kôrou a takto primiešame do syrovej zmesi. mal by nám vzniknút jednotný krém. Podľa chuti môžeme dosladiť.
Palacinky naplníme krémom, zabalíme a prelejme ovocnou omáčkou (mrazené ovocie – lesná zmes – sa rozvarí s cukrom a 1 pudingovým práškom).
Prajeme vám dobrú chuť! :-)
zdroj: polishhousewife
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
