Postup:
Oddeľte vajcia a vyšľahajte cukor, vaječné žĺtky, olej, vodu a kakaový prášok – stačí ručne metličkou. Vmiešajte do múky s práškom do pečiva a vymiešajte na homogénnu hmotu. Vyšľahajte vaječné bielky a potom jemne vmiešajte sneh do žĺtkovej zmesi. Roztrite cesto na menší vymastený plech a pečte na 180 ° asi 40 minút. Nechajte vychladnúť a rozdeľte banány na polovice.
Na krém uvarte klasicky puding, nechajte vychladnúť a potom našľahajte maslo s cukrom do peny – po častiach vmiešajte do vychladnutého pudingu. Polovice banánov uložte na cesto a na banány navrstvite krém. Nakoniec len prelejte čokoládovou polevou, ktorú získate tak, že si nad parou rozpustíte čokoládu s maslom. Nechajte dobre stuhnúť a môžete krájať.
Prajeme vám dobrú chuť! :-)
zdroj: kochbar
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
