Kolieska z lineckého cesta, alebo väčšie piškóty
Čokoládová poleva na obaľovanie
Poznámka:
Ja používam žĺtky z domácich vajec, ale ak sa bojíte surových žĺtok, môžete ich v recepte nahradiť salkom. V tom prípade ale radím vynechať cukor v kokosovom ceste.
Postup:
Z oboch ciest urobíme guľky, ktoré obalíme v cukre a natlačíme do formičky na oriešky na seba – na spodku by malo byť svetlé cesto a hore tmavé cesto – vyklopíme a necháme stuhnúť. Môžeme robiť aj tvar guliek ak nemáme formičku – jednu guľku zabalíme do druhej guľky. Potom pomocou marmeláry prilepíme na piškótu, oblátku, alebo koliesko z lineckého cesta. Dajú sa však podávať aj ako luxusné pralinky – bez základu, len dať do papierových košíčkov.
Prajeme vám dobrú chuť! :-)
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
