plny-hrniec_transparent_negativ.png

4 slané rolády z jednej várky: Chcete perfektné predjedlo na veľkonočný stôl? Vyskúšajte farebné rolády!

Z jedného cesta pripravíte viacero verzií vynikajúcich farebných rolád. Je to jednoduché a výsledkom je dokonalé jarné predjedlo.

Z jedného cesta pripravíte viacero verzií vynikajúcich farebných rolád. Je to jednoduché a výsledkom je dokonalé jarné predjedlo.

Potrebujeme:

Na cesto:

6 vajec

5 lyžíc múky

3 lyžice mlieka

3 lyžice oleja

1 lyžičku prášku do pečiva

1/2 lyžičky soli

Na červené farbu: 2 lyžice červenej sladkej papriky, alebo paprikovej pomazánky

Na zelenú farbu: 200 g rozmrzeného, scedeného špenátu

Na makovú: 2 lyžice celého maku

Žltú: nemusíme nič pridávať

Náplň:

400 g jemného tvarohu

500 g syrokrému

1 šálku kyslej smtoany

Voliteľné:

Šunka

Vajcia uvarené natvrdo

300 g kyslých uhoriek

Strúhaný syr

Postup:

6 bielkov ušľaháme s lyžičkou soli, potom pridáme žĺtky a ušľaháme do penistej hmoty.

Pridáme olej, premiešame, mlieko a opäť dobre premiešame. Nakoniec do zmesi postupne vmiešame múku a prášok do pečiva. Všetko miešame na najnižších otáčkach tak, aby vzniklo jednotné nadýchané cesto. Cesto rozdelíme na 4 časti – do jednej vmiešame mak, do druhej papriku, do tretej špenát a štvrtú necháme tak, ako je.

Plech na pečenie vyložíme mastným papierom a rovnomerne naň navrstvíme cesto pomocou lyžice. Plechom potom niekoľkokrát buchneme o pracovnú dosku, aby sme sa zbavili bubliniek vo vnútri.

Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme pri teplote 200 stupňov približne 15 minút. Upečenú, ešte horúcu roládu zrolujeme spolu s papierom a necháme vychladnúť. Takto postupujeme pri každej roláde.

Náplň je jednoduchá – syr a tvaroh rozmiešame so smotanou a navrstvíme na vychladnuté cesto. Na jednu roládu môžeme rozložiť plátky šunky, na druhú nastrúhať uvarené vajcia, na tretiu rozložiť zmes strúhanej šunky a kyslých uhoriek a štvrtú môžeme pripraviť len ako syrovú verziu – je to len na vás. Nakoniec rolády pevne zrolujeme do fólie a vložíme do chladničky na niekoľko hodín.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: domacirecepti

Najlepšie recepty na dnes