Postup:
Mäso (bôčik aj pliecko) umyjeme, osušíme a nakrájame na kúsky.

Mäso osolíme a vložíme do väčšieho pekáča (pekáč si môžeme vymastiť trochou masti).
K mäsu pridáme ošúpané strúčiky cesnaku (celé).
Pridáme aj očistenú cibuľu prekrojenú na štvrtinky.
Podlejeme vodou, vložíme do rúry vyhriatej na 180-190 stupňov.
Pečieme pri teplote 180-190 stupňov, kým mäso nie je mäkké.
Kým sa mäso pečie, pripravíme si pečienku.

Dôkladne ju očistíme a zomelieme na mäsovom mlynčkeu.
Odložíme do chladničky.
Upečené mäso spolu s cibuľou, cesnakom aj výpekom taktiež zomieleme v mlynčeku.
Zmiešame s pečienkou a pridáme aj hrsť – dve pomletých mandlí a prípadne aj hrsť brusníc.
Nezabudneme ani na soľ a korenie.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
