
Odporúčam nakrájať na tenké kolieska, vtedy sú zemiaky najlepšie.
Môžete však nakrájať aj na klasické hranolky, ale nie príliš hrubé.
Zemiaky ponoríme na 10 minút do ľadovej vody.

Potom scedíme a dáme do studenej vody s trochou soli, preložíme na plameň.
Keď voda zovrie, zložíme z plameňa.
Scedíme a necháme vychladnúť.

Zemiaky preložíme do väčšej misky.
Pridáme 1 lyžičku oleja a rukami dôkladne premiešame – to je veľmi dôležitá časť, keď dobre premiešate sami uvidíte, že na pol kila zemiakov naozaj stačí lyžička oleja.
Rúru predherejeme na 220-250 stupňov.
Zemiaky rozložíme na plech vyložený papierom na pečenie.
Pečieme asi 30 minút.

Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
