Cuketu osolíme a necháme chvíľu „vypotiť“ – pustiť prebytočnú šťavu.

Zatiaľ si do inej misky nastrúhame maslo, pridáme múku, pretlačený cesnak, kypriaci prášok a cuketu.
Ak sa vám zdá, že je zmes príliš hustá, pridajte trochu cuketovej šťavy.
Vypracujeme jednotné cesto, ktoré zabalíme do fólie a dáme do chladničky na 30 minút.

Potom cesto rozvaľkáme a nakrájame na tyčinky (nie príliš hrubé, stačia 3-4 mm).
Preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a potrieme vajíčkom.
Posypeme semienkami a pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 220 stupňov asi 10 minút.

Ja som použila obyčajnú bielu múku a dala som priamo do cesta trochu celého maku.
Tieto tyčinky môžete robiť na milión spôsobov.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
