Rukami vymiešame sypké cesto.
Do stredu vyhĺbime jamku a vložíme žĺtky a smotanu.
Špachtľou zmiešame a rukou vymiesime hladké cesto.
Cesto vytvarujeme a rozdelíme na tri časti.
Zabalíme do fólie a vložíme do chladničky na 20 minút.
Medzitým do samostatnej hlbokej misy pridáme bielky.
Pridáme vanilkový cukor a vyšľaháme hustú penu.
Počas šľahania pridáme cukor.
Na podložku položíme papier na pečenie.
Nastrúhame naň jednu časť cesta.
Vytvarujeme obdĺžnik a na cesto nanesieme pomocou cukrárskeho vrecka krém z bielkov.
Krém posypeme nasekanými orechmi. Cesto aj s papierom preložíme na plech.
Vložíme do predhriatej rúry a pečieme 20 minút pri teplote 170°C.
Rovnaký postup zopakujeme aj s ostatnými cestami.
Do samostatnej misky pridáme maslo. Mixérom vyšľaháme.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“


