Plný hrniec
Hľadať

Toto je dôvod, prečo NIKDY nevarím vývar počas búrky: Vedeli to už naše babičky!

Babičky nikdy nevarili vývar počas búrky. Na starej povere je kus pravdy!

Toto je dôvod, prečo NIKDY nevarím vývar počas búrky: Vedeli to už naše babičky!
Čítate 3. stranu článku...

Kedysi povinnou, aj keď dnes už trochu zabudnutou zložkou vývaru, boli aj vnútornosti.

Naše mamy a staré mamy často dávali do hrnca srdcia, pečienky a žalúdky z kuracieho alebo morčacieho mäsa.

Takýto prídavok bol lacný a ľahko dostupný a dodal vývaru jedinečnú chuť.

Práve nízka cena spôsobila, že si mnohí z nás spájajú vnútornosti s produktom nižšej kvality.

Oplatí sa ich však zaradiť do jedálnička, pretože obsahujú množstvo prospešných zložiek a pri správnej úprave potešia svojou chuťou a textúrou.

Je však dôležité kupovať ich tesne pred varením, pretože majú krátku trvanlivosť.

Musíme tiež pamätať na to, aby sme ich pred pridaním do polievky dôkladne očistili.

Veľa šťastia!

 

Foto: tjn-Majka
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: unsplash
Foto: pixabay
Foto: unsplash
Foto: pixabay
Google News

Sledujte nás na Google News

po kliknutí zvoľte „Sledovať“

Značky:#babičkine rady#povera#vývar

Výber pre vás