Do stredu múky vytvoríme jamku a nalejeme kvások.
Špachtľou zamiešame.
Pridáme dve lyžice múky, zamiešame a cesto preložíme na stôl.
Na cesto položíme zmäknuté maslo a rukami vymiesime.
Potom cesto polejeme octom a opäť premiesime.
Misku vymastíme olejom.
Vložíme cesto, prekryjeme fóliou a utierkou a necháme 30 minút kysnúť.
Z nakysnutého cesta vytlačíme vzduch a na stole rukami roztiahneme do veľkého kruhu.
Cesto potrieme zmäknutým maslo a zložíme na tretiny (viď video).
Potom cesto nakrájame na šesť rovnakých častí.
Nakrájanú časť cesta zrolujeme a spojíme konce (viď video).
Pečivo poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.
Prekryjeme fóliou a necháme 10 minút odpočívať.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“






