300 g teplého bieleho jogurtu
40 g vanilkového cukru
10 g práškovej želatíny
2 PL vody
Postup:
Do dvoch mís oddelíme bielky a žĺtky. Do misky s bielkami pridáme štipku soli a mixérom vyšľaháme pevnú hmotu.
Do misky so žĺtkami pridáme práškový cukor a vyšľaháme svetlú penu.

V samostatnej miske zmiešame múku s práškom do pečiva.
Múku zašľaháme do žĺtkovej zmesi. Po častiach opatrne vmiešame vyšľahané bielky.
Cesto nalejeme do formy (24 x 24 cm) vystlanej papierom na pečenie a rovnomerne rozotrieme.
Formu vložíme do rúry predhriatej na 180°C.
Pečieme 15 minút.

Upečené cesto necháme trochu vychladnúť a potom potrieme jahodovým džemom.
Poukladáme nakrájané jahody. V miske zmiešame želatínu s vodou a necháme 10 minút napučať.
Do hrnca nalejeme mlieko. Pridáme cukor a puding.
Metličkou dôkladne premiešame a na miernom ohni varíme, kým nevznikne hustý krém.

Uvarený puding odstavíme zo sporáku a pridáme maslo.
Miešame, kým sa maslo nerozpustí. Napučanú želatínu na niekoľko sekúnd zohrejeme v mikrovlnke, aby sa rozpustila.
Potom želatínu pridáme do pudingu a dobre premiešame.
Hotový krém nalejeme a vrch koláča a necháme stuhnúť.
Dezert vložíme na chvíľu do chladničky.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
