plny-hrniec_transparent_negativ.png

3 geniálne nápady z kapusty: Sú naozaj originálne a stojí za to vyskúšať každý jeden!

Spestrite svoj jedálniček niektorým z týchto originálnych kapustových receptov z youtube, alebo vyskúšajte každý jeden. Sú naozaj originálne a veľmi chutné!

Roláda z červenej kapusty

Potrebujeme:

6 listov (180 – 200 g) červenej kapusty

2 ČL kyseliny citrónovej na 3 litre vody

Na plnku:

180 – 200 g tvarohu

30 g hustého jogurtu alebo smotany

soľ podľa chuti

100 g zelených olív

30 g bazalky

2 – 3 strúčiky cesnaku

Postup:

Do hrnca nalejte 3 l vody a pridajte kyselinu citrónovú. Z kapusty odrežte hlúb a dajte ju variť pod pokrievku na 15 minút. Keď sa začnú listy oddeľovať, kapustu vyberte, oddeľte listy a vyrežte tvrdé časti. Zvyšok listov by už mal byť dostatočne mäkký. Do misky si vyklopte tvaroh, pridajte jogurt alebo smotanu, osoľte, pridajte prelisovaný cesnak a vymiešajte kompaktnú plnku. Primiešajte na kolieska nakrájané olivy a nasekanú bazalku (ak máte, použite červenú). Potom si na pracovnú dosku roztiahnite kus potravinárskej fólie a naukladajte na ňu tesne cez seba kapustové listy. Kraj zrežte do roviny. Na listy natrite pripravenú tvarohovú plnku a pomocou fólie zrolujte.

Roládu zabaľte do potravinárskej fólie, uložte na tanier alebo podnos a odložte na hodinu do chladničky. Potom odbaľte, nakrájajte a môžete podávať. Prajeme dobrú chuť!

Slávnostný pokrm s krabími tyčinkami

Potrebujeme:

 

300 g pekingskej kapusty

200 g šalátovej uhorky

2 vajcia natvrdo

150 g krabích tyčiniek

160 – 180 g krémového syra

tortovú formu

Postup:

 

Pekingskú kapustu si nakrájajte na tenké pásiky a vložte do misy. Uhorku si umyte a pokúste sa ju tiež nakrájať na čo najtenšie pásiky. Potom si nadrobno nakrájajte krabie tyčinky, nastrúhajte si uvarené vajcia a vložte zatiaľ do samostatných misiek.

Kapustu si osoľte, pridajte štvrtinu krémového syra a dobre premiešajte.

Druhú štvrtinu syra pridajte k nakrájaným krabím tyčinkám, tretiu k nakrájanej uhorke a štvrtú časť syra primiešajte k vajíčkam. Pripravte si tortovú formu a začnite vrstviť.

Na spodok navrstvite polovicu kapusty, na to vrstvu vajec, potom uhorky, krabie tyčinky a nakoniec ešte jednu vrstvu kapusty. Dobre uhlaďte, aby všetko spolu držalo a môžete odstrániť formu. Vrch ozdobte napríklad vetvičkami rozmarínu alebo podľa vlastného vkusu a môžete podávať.

Prajeme dobrú chuť!

Kapustové rolky plnené kuracím mäsom

Potrebujeme:

150 – 200 g pekingskej kapusty

2 – 3 vajcia

soľ, korenie podľa chuti

1 PL rastlinného oleja

Na plnku:

350 g kuracích pŕs

1 cibuľu

1 PL rastlinného oleja

50 g kyslej smotany

soľ a korenie podľa chuti

Postup:

Vajcia si osoľte, okoreňte a vyšľahajte vidličkou. Z kapusty odrežte zelenú časť a rozdeľte si ju na listy. Každý list obaľte v pripravenom vajíčku a na rozhorúčenom oleji vysmážajte z oboch strán. Takto si osmažte všetky listy a prejdite k príprave plnky. Cibuľu si nakrájajte nadrobno a dajte orestovať na olej. Pridajte na malé kúsky nakrájané kuracie mäso, osoľte, okoreňte a opečte do mäkka. Hotové mäso zmiešajte so smotanou a touto plnkou naplňte každý kapustový list.

Zrolujte a môžete podávať. Prajeme dobrú chuť!

 

 

Najlepšie recepty na dnes