1,5 lyžice škrob
300 g masla
Postup:
Do preosiatej múky nakrájajte na kocky margarínu z chladničky. Vypracujte drobivú zmes.

Kyslú smotanu zmiešajte so žĺtkami a pridajte k múke s margarínom. Cesto vypracujte rukami, vložte do plastového vrecka a dajte odležať do chladničky – minimálne na 1 hodiny, ideálne na celú noc.

Bielky vyšľahajte so štipkou soli, až kým nevznikne pevný sneh, potom postupne pridávajte všetok cukor. Potom pridajte škrob a opatrne ho premiešajte špachtľou.

Cesto vyberte z chladničky, vyvaľkajte na šúľok a nožom ho rozdeľte na 6 rovnakých častí.

Každý kúsok vyvaľkáme pomúčeným valčekom na veľkosť pekáča.
Naneste cesto na plech a potom rovnomerne natrite malú časť krému. A na vrch pridáme čerešne.

Vyvaľkajte druhý kúsok cesta a panvicu pokryte prvou vrstvou cesta a čerešňami. Zhora ho popicháme vidličkou a pečieme asi 15-20 minút na 200 stupňov.
Postup opakujte trikrát, aby ste získali 3 čerešňové koláče.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
