Na miernom ohni miešame, kým sa cukor neroztopí /skutočne miešať, aby zmes neprihárala!/.
Horúcu zmes vylejeme na múku.
Spracujeme na tuhé cesto, ktoré necháme postáť 2 hodiny /nemusí byť v chlade, stačí v kuchyni/.

Na jemne pomúčenej doske cesto vyvaľkáme na maximálne 3 mm.
Vykrajujeme malé srdiečka alebo iné tvary.

Ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie.
Dáme do rúry ohriatej na 190°C, kde pečieme 7 minút.
Koláčiky sa pekne dvihnú, ale do šírky sa neroztečú.

Necháme ich najprv chladnúť na plechu.
Po pár minútach preložíme na mriežku.

Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
