plny-hrniec_transparent_negativ.png

11 úžasných spôsobov, ako si vychutnať banán

Banán je skutočne skvelé ovocie. Okrem toho, že obsahuje vitamíny a potrebné živín, môžeme z neho vykúzliť množstvo úžasných a originálnych dobrôt. Prinášame vám 11 banánových inšpirácií, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať! :-)

Krémová zmrzlina

Táto skvelá a predovšetkým zdravá zmrzlina pozostáva len z 1 ingrediencie – banánu. Banán nakrájame na kolieska, necháme zmraziť, rozmixujeme a skvelá zmrzlina je na svete.

Chutná dekorácia

Ovocné poháre s banánovými delfínmi sa stanú ozdobou každej letnej párty. Nehovoriac o tom, že deti si tieto sladké pochúťky zamilujú!

Grilovaná pochúťka

Stačí banán rozrezať, naplniť ho čokoládou (prípadne inými obľúbenými pochúťkami), zabaliť do alobalu a položiť na gril.

Raňajkové tyčinky

Banány rozkrojíme na polovicu, obalíme v gréckom jogurte, ovsených vločkách, orechoch a iných raňajkových dobrotách podľa chuti. Potom stačí nastoknúť na nanukovú paličku a užiť si hravé a zdravé raňajkové jedlo.

Zdravé sušienky z 2 ingrediencií

2 zrelé banány popučíme vidličkou a zmiešame so šálkou ovsených vločiek. Z cesta vyformujeme sušienky, preložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme vo vyhriatej rúre 15 minút.

2-ingredient-cookies_5

Banánové chipsy

Banány nakrájame na tenké kolieska. Potrieme citrónovou šťavou zmiešanou s troškou vody a preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme pri teplote 120 stupňov 2 hodiny. Po 90 minútach kolieska obrátime.

Homemade Baked Banana Chips

Plnené banánové trubičky

Ako náplň môžeme použiť ochutený tvaroh, arašidové maslo, čokoládu alebo šľahačku.

Sladké Sushi

Banány nakrájame na kolieska a tie obaľujeme najskôr v arašidovom masle a potom ryžových cereáliách.

Mrazené banány v čokoláde

Banány prekrojíme na polovicu, nastokneme na paličky a vložíme na 1 hodinu do mrazničky. Potom ich obalíme v rozpustenej čokoláde a posypeme sladkými ozdobami podľa fantázie.

Banánové špízy

Banány spolu s iným ovocím napichneme na drevené paličky a jednu stranu ovocia obalíme v čokoláde a orechoch.

zdroj: countryliving

Najlepšie recepty na dnes