Zbavte sa ploštíc aj iných škodcov! Tieto tipy a prostriedky vám skutočne pomôžu

BRATISLAVA 6. mája –  Objavili sa vo vašom okolí škodcovia, ako napríklad ploštice či nebezpečné motýle, ktoré ničia rastliny? Existujú špeciálne prípravky, ktoré vám pomôžu v boji s nimi, a túto hmyziu hrozbu od vás odvrátia.

Okrídlená hrozba

Lepinox Plus je biologický insekticíd proti húseniciam, z ktorých by sa časom vykľuli škodlivé motýle. Obsahuje baktériu bacillus thuringiensis, ktorá pôsobí iba proti húseniciam motýľov. Aby bola jeho účinnosť čo najvyččia, aplikácia je ideálna na rastliny v čase liahnutia vajíčok, alebo v čase, kedy larvy sú ešte malé. Dôležitá je aj dôkladnosť, aby boli listy rastlín celoplošne omočené prípravkom. Táto baktéria narúša tráviace ústrojenstvo húseníc a spôsobí ich ochromenie. Húsenice po jeho požití prestávajú žrať a do dvoch až piatich dní uhynú. Tento prípravok nepôsobí na dospelé jedince motýľov ani na iných škodcov.

Prípravok sa aplikuje postrekom. Pred jeho aplikovaním by ste ho mali zriediť na koncentráciu 0,1 % (10 gramov prípravku na 10 litrov čistej vody). V prípade potreby postrek opakujte dvakrát až trikrát v rozmedzí 7-ich až 10-ich dní.

Hrozba zo škár a stiesnených priestorov

Ďalším škodcom sú ploštice. Sú dlhé približne 5 milimetrov a svoje obete napádajú za tmy počas spánku. Počas dňa sa zvyknú ukrývať v štrbinách nábytku, stenách, za obrazmi a tapetami. Občas dokonca vliezajú aj do elektrických zásuviek. Prítomnosť človeka rozoznajú podľa teploty, preto sa zdržiavajú na teplých a tmavých miestach, ako sú rôzne škáry či švy matracov. Sú odolné, vydržia extrémne teploty od -17 až po 50 stupňov Celzia, preto je dobré vedieť spôsob, ako sa zbaviť ploštíc.

Deratizácia je niekedy problém aj pre profesionálov, pretože aplikácia insekticídov musí byť dôkladná a cielená predovšetkým do ich hlavných úkrytov. Pred samotným postrekom je potrebné vykonať dôkladnú obhliadku priestorov. Pri prvom „útoku“ je ideálnou možnosťou kombinácia postreku a zadymenia účinnou látkou. Už po prvom zásahu uvidíte náznaky zlepšenia. Postrek je potrebné zopakovať minimálne 2 až 3-krát, a to v rozostupe 3-4 týždňov od prvého postreku.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dobré noviny Dobré noviny - najviac pozitívnych správ

🔥 Dnes najobľúbenejšie

Našli ste v článku chybu?

Nahláste nám ju a pomôžte tak zlepšiť náš obsah.

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou Dobré médiá, s. r. o., so sídlom: Plynárenská 1, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov, IČO: 51 008 378, zapísanou v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 121515/B na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.