plny-hrniec_transparent_negativ.png

Všeliek z prírody ste mali celý čas pod nosom. Takto ho pripravíte!

Práve v tomto ročnom období bojujeme s mnohými ochoreniami, virózami a zdravotnými komplikáciami, ktoré nám sťažujú bezproblémové fungovanie doma aj v práci. Hoci je veľmi jednoduché zájsť do najbližšej lekárne a zakúpiť si výživové doplnky či iné látky, často ide o prípravky plné chémie, ktoré mnohokrát len účinne zamaskujú symptómy a neliečia skutočnú príčinu zdravotných problémov.

Nielen naše mamy a staré mamy, ale už dávni predkovia vedeli, že tajomstvo pevného zdravia sa ukrýva v prírode. V surovinách, ktoré nemajú podobu tabletiek, práškov či šumivých kapsúl, ale dlhé mesiace  naberali silu v pôde, kvetoch či v korunách stromov. Objavte aj vy ich zázračné účinky a pripravte si superliek, ktorý svojou silou schová umelé medicínske výrobky hravo do vrecka.

Cesnak a med: objavte ich spoločnú silu

Všetci vieme, že cesnak aj med sú vitamínovými bombami a superpotravinami, ktoré nechýbajú hádam v žiadnej kuchyni. Najsilnejšie však sú vtedy, ak viete, ako ich spojiť!

Med

Med sa nazýva aj tekutým zlatom a toto prirovnanie nie je vôbec nadnesené. Med obsahuje vitamíny skupiny B a C, vápnik, fosfor, mangán, zinok a kyselinu pantoténovú, ktorá je nevyhnutná pre normálnu činnosť nadobličiek a metabolizmus sacharidov a tukov. Z obrovského množstva blahodárnych účinkov medu na ľudské zdravie spomenieme tie najvýznamnejšie:

Silne podporuje imunitu

Znižuje vysoký krvný tlak

Je účinný pri prechladnutí alebo pri chrípke

Podporuje tvorbu červených krviniek

Podporuje črevnú mikroflóru

Pomáha pri pálení záhy a zvýšenej produkcii žalúdočných štiav

Má upokojujúce účinky a pomáha v boji proti nespavosti

Podporuje správne vyprázdňovanie

Je vysoko antitoxický a antiseptický

Pomáha pri hnačkách, zápche, plynatosti

Má pozitívne účinky pri chorobách žalúdka, pečeni, obličiek, srdca, čriev a iných orgánov

Cesnak

Svojimi účinkami na zdravie človeka si získal výnimočné postavenie medzi ostatnými potravinami. Obsahuje antioxidanty, vlákninu, selén, železo, vápnik, fosfor, draslík, sodík, síru, zinok a množstvo vitamínov.

Najvýznamnejšie účinky cesnaku:

Zlepšuje priechodnosť ciev

Znižuje vysoký cholesterol v krvi

Znižuje vysoký krvný tlak

Udržiava stálu hladinu cukru v krvi

Prevencia pred rakovinou

Zlepšuje činnosť pamäte

Je to najsilnejšie prírodné antibiotikum

Prečisťuje horné dýchacie cesty (odhlieňuje)

Má antibakteriálne účinky

Bojuje so zápalmi tráviaceho systému

Síra zabraňuje zrážaniu krvi a tvorbe krvných zrazenín

Odstraňuje z tela voľné radikály

Vychytáva voľné radikály z organizmu

Posilňuje celkovú rovnováhu tela – imunita

Cesnakový med

Potrebujeme:

1 hlávku cesnaku

225 g medu

Postup:

Hlávku cesnaku čistíme a potom jednotlivé strúčiky pretlačíme cez lis. Pretlačený cesnak preložíme do mažiara a roztláčame, kým hmota nebude priehľadná. Potom cesnakovú hmotu preložíme do uzatvárateľnej sklenenej nádoby, pridáme med a dôkladne premiešame. Nádobu zatvoríme a skladujeme na chladnom mieste.

Cesnakový med pomáha pri:

Nachladnutí, chrípke, zápaloch dýchacích ciest, infekciách, kožných poraneniach, horúčkach a virózach. Cesnakový med pomáha z tela odstraňovať voľné radikály a ocenia ho aj všetci tí, ktorí sa usilujú o redukciu telesnej hmotnosti – podporuje totiž spaľovanie podkožného tuku. Okrem toho reguluje hladinu cukru v krvi, bojuje proti osteoporóze a upchávaniu ciev, chráni srdce a dodáva zdravú energiu. Neoceniteľný je aj jeho vplyv na zdravie vylučovacieho a tráviaceho systému.

Užívame:

Pri akútnych problémoch ½ lyžičky 3-5 x denne.

Na posilnenie organizmu užívame ½ lyžičky 1 x za deň.

 

 

 

Najlepšie recepty na dnes