Vidíte medzi kruhmi rozdiel? Test odhalí stránku osobnosti, ktorá vám možno každý deň spôsobuje problémy v živote

Urobte si jednoduchý test a dozviete sa, či je to aj váš prípad!

Každý z nás pozná človeka, ktorý je takmer posadnutý tým, aby všetko bolo dokonalé a zarovnané. Ak uvidí obraz nakrivo, okamžite ho narovná, inak by z toho bol nervózny. Keď si sadá na stoličku, dá si záležať, aby jej nohy boli na milimeter presne zarovnané s kobercom a nikdy by nedopustil, aby nebola posteľná plachta dokonale vystretá. Nachádzate sa v tom trochu aj vy sami?

Ste puntičkárom?

Sú ľudia, ktorí majú silné nutkanie každý detail naprávať k dokonalosti, iným to je celkom jedno. V tom lepšom prípade ide iba o to, že ste nepoučiteľným puntičkárom a vo vašom živote vládne perfekcionizmus. V horšom prípade môžu ľudia trpieť až obsedantno-kompulzívnou poruchou. Tí majú silné nutkanie k určitému správaniu, niektorí musia dokonale zoraďovať veci, ďalší majú paniku z každej malej nečistoty alebo aj 10-krát za sebou skontrolujú, či zamkli dvere auta, inak ich zožiera úzkosť. To je však už otázka pre odborníka. Práve puntičkárstvom sa však podobné problémy môžu začať!

Urobte si test!

Máme pre vás malý test, ktorý vám odhalí, či ste nenapraviteľným puntičkárom alebo vás žiadny detail nedokáže rozhádzať. Ku čomu máte bližšie vy? Pri každej trojici obrázkov vyberte, ktorý tvar do radu nepatrí, pretože sa od ostatných odlišuje.

Tento test nemá za úlohu diagnostikovať, či máte predpoklady na obsedantno-kompulzívnu poruchu, a má vás predovšetkým zabaviť. Puntičkárstvo je v určitej miere v poriadku, dávajte si však pozor, aby neprerástlo do extrému, kedy by mohlo vyústiť až do spomínanej poruchy. Na druhú stranu, ani absolútna ľahostajnosť nie je ideálnou cestou.

Dnes najobľúbenejšie