Zabudnite na lepenie tapiet či biele steny: Keď budete chcieť vylepšiť steny u vás doma, najskôr si pozrite tento nápad!

Keď budete nabudúce uvažovať nad zmenou, či budete sa chystať vymaľovať váš byt, tieto nápady určite oceníte.

Keď budete nabudúce uvažovať nad zmenou, či budete sa chystať vymaľovať váš byt, tieto nápady určite vyskúšajte. Obyčajné tapety či klasické biele steny sa tomuto nemôžu ani len rovnať. pripravili sme pre vás krásne nápady, ktoré premenia váš domov. Jeden je krajší, ako druhý!

Tekutá tapeta

Počuli ste už o tekutej tapete? Toto riešenie je perfektné pre priestory, kde sa klasické tapety na steny nedajú nalepiť, napríklad kvôli nerovnému povrchu. Tekutá tapeta môže mať nielen rôzne odtiene aj štruktúru.

Tekutú tapetu nanesiete na aj na nerovnú stenu a môžete ju upraviť na akýkoľvek tvar či obrazec. Prípadne ju môžete jednoducho naniesť na celý povrch steny. Ja som pátrala a zistila, že dostupné sú už aj na našom trhu, stačí, ak si ich jednoducho “vygooglite”. Pomocou špeciálneho „pera“ navyše vytvoríte aj najmenšie detaily úplne jednoducho.

https://youtu.be/v_1sJKpqjn0

 

Ombré efekt

Počuli ste už o ombré efekte? Nemyslíme však na účes, ale na výzor vašich stien. Pomocou obyčajnej farby, valčeka, lepiacej pásky a mäkkej kefy môžete vytvoriť krásny efekt prechodu medzi farbami.

Potrebujeme:

3 vedrá s farbami – používame rôzne odtiene jednej farby

Valček

Mäkkú kefu

Lepiacu pásku

Postup:

Lepiacou páskou si oblepíme meista, ktoré chceme pred farbou ochrániť a stenu si vizuálne rozdelíme na 4 diely – od spodku až po vrch. Ako podkladovú farbu je vhodné zvoliť si bielu farbu. Potom pokračujeme tak, že na stenu nanesieme svetlejšiu farbu – nie až celkom po vrch. Pokračujeme tmavším odtieňom a na spodnú časť steny nanesieme najtmavšiu farbu.

Obklad z falošného kameňa

Dnes najobľúbenejšie