Prichádza jar! Tipy ako si ju užiť naplno

Jar je časom nádeje, prebudenia a energie, ktorá prúdi zo všetkých strán. A aby ste si ju užili naplno, nepotrebujte žiadne zázračné elixíry, ktoré zaženú jarnú únavu.

Jar je pre mnohých z nás najobľúbenejším obdobím v roku. Okrem postupného prebúdzania prírody sa prebúdzame aj my. Zimná letargia z nás konečne opadne a lúče Slnka prebúdzajú novú chuť do života. Poradíme vám, ako si jarné mesiace môžete užiť čo najlepšie.

Pustite prírodu do domu

Zimné mesiace nám často pripadajú ako sivé a šedivé obdobie, počas ktorého sa striedajú sychravé krátke dni a všetky nám pripadajú navlas rovnaké. Keď sa vonku objavia prvé farby, neváhajte ani minútu a preneste ich energiu aj do svojho interiéru. Stavte na pastelové farby, predovšetkým energiu zelenej a optimizmus žltej a hrejivé vyžarovanie oranžovej. Neverili by ste, ako veľmi vám prítomnosť obyčajnej farby môže zmeniť náladu, dobiť energiu a skrášliť pohľad na svet okolo. Veľmi dobrou voľbou sú tiež kvetinové motívy, ktoré vás okrem záhrady budú tešiť aj na posteľnom prádle, záclonách alebo kuchynskom prestieraní.

Čaká na vás les

Najkrajšie jarné divadlo môžete prežiť jedine v prírode. Neváhajte ani minútu a keď vám to počasie dovolí, vezmite svoju rodinu na výlet do lesa. Práve tam môžete uvidieť úžasnú premenu sveta naokolo. Počas teplejších dní je skvelou voľbou kempovanie v prírode spojené s pozorovaním života v prírode. Nezabúdajte však na správne vybavenie, ktoré vám umožní dostať sa do tesnej blízkosti plachých lesných tvorov. Najlepšie vám poslúži kvalitné poľovnícke oblečenie, ktoré vás perfektne zamaskuje tak, že zvieratá vás nerozlíšia od okolitého prostredia. Môžete nerušene pozorovať stádo srniek, vydru pri usilovnej práci alebo sovu, ktorá odpočíva po náročnej nočnej výprave.

V záhrade sa môžu diať veľké veci

Jar je ideálnym obdobím na sadenie. Či už ide o okrasné rastliny, bylinky alebo zeleninu, práve v tomto období je ten najlepší čas na to, aby ste si vzali rukavice a naplánovali, ako vaša záhrada bude vyzerať už o niekoľko týždňov. Okrem toho, že čoskoro budete žať úrodu svojej práce, čas strávený v záhradke je príjemným relaxom a balzamom na dušu. Neváhajte a vytiahnite von aj vašu rodinu. Zorganizujte veselú rodinnú brigádu spojenú s grilovačkou a strávte čas na čerstvom vzduchu. Naplánujte spoločne, ako bude vaša záhrada vyzerať, čo dopestujete a kde uložíte nový záhradný nábytok. Neuveríte, ako veľmi vás tieto zjavné maličkosti môžu nabiť energiou, radosťou a optimizmom.

Jar je časom nádeje, prebudenia a energie, ktorá prúdi zo všetkých strán. A aby ste si ju užili naplno, nepotrebujte žiadne zázračné elixíry, ktoré zaženú jarnú únavu. Často postačí len otvoriť okno, vyjsť do záhrady alebo na lúku a tešiť sa zo života, ktorý sa prebúdza naokolo. Napokon, aj stará pravda hovorí, že keď otočíme tvár do Slnka, všetky tiene ostanú za nami.

Ilustračné foto: Pixabay

Dnes najobľúbenejšie