plny-hrniec_transparent_negativ.png

Najskôr krútili hlavami, potom takmer onemeli. Pozrite sa, prečo muž vykopal na dvore hlbokú jamu!

Každý z nás má nejaký sen z detstva. Nie každému sa však podarí premeniť naše detské sny na realitu. Istému mužovi menom Ashley Yeates sa v dospelosti podarilo splniť želanie, ktoré mal už od detských čias – túžil po fantastickom mieste, ktoré bude jeho súkromným kráľovstvom a úkrytom pred svetom. Jeho predstava však dostala jasné kontúry až potom, ako videl trilógiu Pán Prsteňov. Vtedy si bol istý , že jeho „súkromná oáza“ musí vyzerať ako príbytok rozprávkových bytostí – Hobitov.

Ashley začal kopať hlbokú jamu na svojom dvore a obyvatelia okolitých domov len nechápavo krútili hlavami. Ich údiv bol o to väčší, že muž celé roky pestoval na svojom pozemku bezchybný trávnik, ktorý bol pýchou jeho domu. Keď Ashley skončil s kopaním, steny jamy začal spevňovať a budovať pevnú konštrukciu. Potom spodnú časť zalial betónom a ako strechu použil izolačnú fóliu, ktorú prikryl trávnatým kobercom. Muž tak svoj bezchybný trávnik nezničil. Práve naopak, vytvoril z neho perfektnú prírodnú strechu pre svoju hobitiu chalúpku.

Keď bol exteriér dokončený, Ashley sa konečne mohol sústrediť na interiér. Keďže miluje čítanie kníh, v interiéry nechýba knižnica a oddychový kútik, kde muž môže celé hodiny nerušene čítať obľúbené príbehy. Takmer celý interiér je z dreva, čo dovára čarovný charakter tohto rozprávkového úkrytu. Ashley si tak po rokoch splnil detský sen a verí, že už čoskoro sa z neho budú tešiť aj jeho potomkovia.

zdroj: ukhobbithole

Najlepšie recepty na dnes