plny-hrniec_transparent_negativ.png

Najfajnovejší granadír, ktorý nie je nikdy suchý: Niky by som nepovedala, že klasika zo školskej jedálne môže chutiť tak výborne!

My robíme granadír takto a vždy je krásne šťavnatý a chutný. Ak máte naň zlé spomienky zo školskej jedálne, tento recept vám ich určite vylepší.

My robíme granadír takto a vždy je krásne šťavnatý a chutný. Ak máte naň zlé spomienky zo školskej jedálne, tento recept vám ich určite vylepší.

Potrebujeme:

500 g zemiakov

300 g fliackov

1 väčšiu cibuľu

Mletá červená paprika (aj štipku pálivej môžete pridať)

Soľ, korenie

Voliteľné: oravská slaninka, klobása

Postup:

Zemiaky nakrájame na kocky a dáme variť, rovnako v slanej vode uvaríme cestovinu. Na panvici osmažíme kocky slaninky a pridáme cibuľku. Keď je pekne do zaltista pridáme trochu oleja (ja dávam olej a maslo pol na pol) a kolieska slaninky – môžete vynechať. Všetko zasypeme mletou červenou paprikou – nešetríme, papriky znesie toto jedlo naozaj hojne. Všetko premiešame a ešte chvíľočku smažíme na panvici, ale skutočne len chvíľku, aby paprika nezhorka. Podlejme 100-150 ml vody, pridáme korenie a necháme chvíľu povariť – vďaka tomu granadír nebude suchý. Medzitým si zmiešame zemiaky s cestovinou a všetko spolu už len premiešame a môžeme podávať. Granadír je krásne šťavnatý a chutný. Dá sa pripraviť aj tak, že surové zemiaky osmažíme na cibuľke, zasypeme paprikou a až potom podlejeme. Nakoniec pridáme uvarenú cestovinu.

Podávame s kyslou uhorkou! :-)

Najlepšie recepty na dnes