plny-hrniec_transparent_negativ.png

Lieči zápaly: Vynikajúca paradajková polievka s tajnou prísadou

Silné protizápalové účinky a vynikajúca chuť. Táto polievka vás postaví na nohy.

Jeseň obdobím viróz a nepríjemných problémov, ktoré súvisia najmä s vrtochmi jesenného počasia. Na podporu imunity a boj s nepríjemnými zdravotnými komplikáciami nasaďte silu prírodných surovín. Pripravte si vynikajúcu paradajkovú polievku s kurkumou a choroby sa vám budú vyhýbať oblúkom.

Kurkuma: Táto prísada má silné protizápalové účinky, posilňuje obranyschopnosť a pôsobí ako silný antioxidant. V kombinácii s paradajkami a čiernym korením ide o jeden z najsilnejších prírodných prostriedkov v boji proti zápalom. Navyše, čierne korenie zlepšuje vstrebávanie kurkumy, vďaka čomu ju organizmus dokáže naplno využiť.

Potrebujeme:

1 hrsť cherry paradajok

130 ml zeleninového vývaru

1 cibuľu

2 strúčiky cesnaku

2 lyžičky kurkumy

1 lyžičku kokosového oleja (môžeme použiť aj zeleninový olej)

½ lyžičky morskej soli

1 lyžičku sušenej bazalky

1 lyžicu jablčného octu

½ lyžičky čierneho korenia čerstvo namletého

Postup:

Cibuľu nakrájame nadrobno a opražíme na oleji spolu s cesnakom po dobu jednej minúty.

K cibuľke a cesnaku pridáme cherry paradajky (môžete ich oošúpať, alebo uvariť aj so šupkou), kurkumu a varíme, kým paradajky nepustia šťavu a celkom nezmäknú. Potom pridáme paradajky z konzervy aj so šťavou, ocot, vývar a bazalku. Privedieme do varu a varíme približne 6 minút. Potom celú zmes preložíme do mixéra a rozmixujeme. Osolíme, okoreníme a môžeme podávať. Ozdobíme zelenou cibuľkou alebo čerstvou bazalkou.

zdroj: detoxdiy

Najlepšie recepty na dnes