Inteligentný koláčik: Do rúry vložíte jedno cesto a vyberiete dezert s tromi vrstvami!

Nikto vám neuverí, že je len z jedného cesta. Tento koláčik je sladký zázrak!

Tento zákusok je jednoducho zázračný. Jeho kúzlo spočíva v tom, že do rúry vložíte jedno jednoduché cesto a vyberiete zákusok s tromi rôznymi vrstvami.

Potrebujeme:

Plech 30 x 40 cm

250 g masla

250 g polohrubej múky

1 l mlieka

10 vajec

250 g cukru krupice

2 lyžičky vanilkovej arómy

Štipku soli

Postup:

Aby sa koláčik správne vydaril, je nutné dodržať presný postup a aj teplota prísad je veľmi dôležitá. Maslo dáme pred prípravou rozpustiť, ale musí byť vychladené, keď s ním pracujeme, rovnako dobre vychladené musí byť aj mlieko. Je dobré, ak sú žĺtky izbovej teploty a bielky naopak vychladené.

Žĺtky spolu s cukrom ušľaháme do peny. Hmota by mala zdvojnásobiť svoj objem. Postupne pridávame rozpustené maslo, mlieko a vanilkovú arómu. Za stáleho šľahania do zmesi vmiešame aj múku. Z bielkov a soli ušľaháme tuhý sneh a postupne ho ručne vmiešame do žĺtkovej hmoty.

Cesto má tekutú konzistenciu. Teraz už stačí len vyliať ho na plech, ktorý sme si predtým vymastili a vysypali múkou. Cesto vložíme do vyhriatej rúry na 175 stupňov a pečieme asi 40 minút. Zákusok je pripravený, keď je na vrchu zlatistý (môžu sa objaviť aj praskliny). Nebojte sa, ak sa vám stredná časť zdá tekutá, zákusok počas chladnutia zhustne a bude presne taký, ako má byť.

Keď zákusok vychladne, vložíme do chladničky a podávame dobre vychladený.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: ketkes

Najlepšie recepty na dnes