plny-hrniec_transparent_negativ.png

Chuťovečky z Bambina (nielen) pre návštevy: Stačí vám poznať toto jednoduché cesto a už nebudete riešiť slané kreky z obchodu!

Výborné cesto, ktoré vonia po syre a kyslej smotane. Netreba čakať na kysnutie a môžete z neho robiť dobroty, aké sa vám zachce.

Výborné cesto, ktoré vonia po syre a kyslej smotane. Netreba čakať na kysnutie a môžete z neho robiť dobroty, aké sa vám zachce.

Potrebujeme:

1 syr bambino v čirevku (alebo iný syr v črievku)

530 g hladkej múky

380 g hery

3 žĺtky

1 bal. Prášku do pečiva

3 lyžičky kyslej smotany

Soľ podľa chuti

Mak, semienka, alebo rascu na posyapnie

Na potretie:

Rozšľahané vajíčko

Postup:

Zmiešame si všetky prísady a vypracujeme si jednotné hladké cesto. Rozdelíme na dve polovice a každú rozvaľkáme na pomúčenej doske do tvaru kruhu s hrúbkou asi 5 mm. Vykrajujeme kolieska, alebo iné tvary – pokojne môžete robiť aj tyčinky. Ja už som skúšala aj plnené pagáčiky a tiež boli výborné (ak chcete plnené, cesto rozvaľkajte na hrúbku cca 3 mm, vykrojte kruhy a vždy na jeden kruh dajte náplň a prikryte druhým kruhom).

Potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme na papier na pečenie. Ja zvyknem posypať makom. Šup do rúry a pečieme pri 170 stupňoch asi 20 minút. Možno budete potrebovať menej času, sestre stačí 15 minút, záleží na rúre.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Najlepšie recepty na dnes